logologo

😍 Zimowa herbata! 🎁 Przepis na keto zimową herbatę!

Nie wyobrażasz sobie dnia bez herbaty? Spróbuj przygotować nasz przepis na keto herbatę!

Jesteś na diecie ketogenicznej, a Twoim ulubionym napojem między posiłkami jest herbata? Spróbuj naszego prostego przepisu na jej wersję w zimowym wydaniu. Dobrej jakości produkt, aromatyczne przyprawy i ciekawe dodatki to kulinarny strzał w dziesiątkę!

Przepisy na keto herbatę w zimowym wydaniu!

Rozgrzewająca korzenna herbata dodaje uroku jesiennym i zimowym popołudniom. Jej prozdrowotne właściwości nie ograniczają się jedynie do działania zawartych w niej flawonoidów, kofeiny czy garbników. W zależności od tego, co do niej dodasz, możesz uzyskać prawdziwie skuteczny napar, a nawet jego wersję ketogeniczną! Uwielbiasz zimowe smaki? Czekasz z niecierpliwością na wieczory, kiedy będziesz mógł otulić się kocem i wziąć pierwszy łyk pysznej, rozgrzewającej herbaty zimowej? Nie musisz czekać do grudnia. Już dziś skorzystaj z jednego z naszych przepisów i przygotuj keto herbatę w zaciszu własnej kuchni.

Źródło: EnvatoElements / Autor: twenty20photos

Herbata zimowa z malinami

Składniki:

  • herbata,
  • mrożone maliny,
  • erytrytol do smaku,
  • olejek CBD,
  • cytryna,
  • goździki.

Przygotowanie:

  1. Zaparz herbatę.
  2. Do naparu dodaj olejek CBD.
  3. W oddzielnej miseczce przygotuj zblendowane maliny i dodaj erytrytol do smaku.
  4. Wlej zawartość miseczki do kubka z herbatą i dosyp goździki.
  5. Do napoju wrzuć plasterek cytryny.

 

Herbata zimowa z pomarańczą

Składniki:

  • herbata,
  • pomarańcza,
  • erytrytol do smaku,
  • olejek CBD,
  • goździki.

Przygotowanie:

  1. Zaparz herbatę.
  2. Do naparu dodaj olejek CBD.
  3. W oddzielnej miseczce przygotuj sok z pomarańczy i dodaj erytrytol do smaku.
  4. Wlej zawartość miseczki do kubka z herbatą.
  5. Do napoju wrzuć plasterek pomarańczy i dosyp goździki.

 

Informacje o składnikach

Herbata

Herbata to napar uwielbiany przez większość osób. Oprócz wyśmienitego smaku oferuje szereg dobroczynnych właściwości. W napoju znajdziesz flawonoidy, które charakteryzują się ważnym działaniem antyoksydacyjnym. Skutecznie neutralizują wolne rodniki, zmniejszając tym samym stres oksydacyjny w Twoim organizmie.

Katechiny z kolei to substancje, które przyczynią się do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi. Borykasz się z miażdżycą lub jesteś w grupie zwiększonego ryzyka zawału? Nasza keto herbata to idealny wybór dla Ciebie!

Herbata jest również wspaniałym źródłem energii ze względu na zawartość kofeiny. Napój wykazuje właściwości silnie odtruwające dzięki zawartych w niej garbnikach, które cechuje działanie wiążące toksyny w organizmie.

 

Goździki

Goździki, choć niepozorne, uważane są za wyśmienity eliksir młodości. Wykazują szereg zbawiennych właściwości, dlatego warto dodawać je do swoich potraw jak najczęściej. Ciekawostką może być fakt, że drzewo goździkowe żyje aż 150 lat! Nic więc dziwnego, że to właśnie na nie postawiliśmy w naszej herbacie zimowej.

Spożywając goździki, możesz cieszyć się ich działaniem antyseptycznym. Pomogą Ci zwalczyć stan zapalany, a także szereg infekcji w Twoim organizmie. Przyprawa ma właściwości wykrztuśne, a także przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Nawet kilka gramów produktu dziennie w Twoim menu pozwoli Ci na stabilizację gospodarki insulinowej.

Keto herbata to również cenne remedium na schorzenia układu nerwowego. Na pewno słyszałeś, że goździki stosowane w bólach zębów dają uczucie natychmiastowej ulgi. Jeśli cierpisz na problemy trawienne, wiedz, że przyprawa wspomaga układ trawienny, wzmagając wydzielanie soków.

Źródło: EnvatoElements / Autor: Elegant01

Maliny

Jakie owoce warto dodać do herbaty zimowej? Jedną z opcji są maliny! Możesz spokojnie wykorzystać mrożony wariant. Oferuje on równie cenne właściwości co ich świeża wersja. Na jakie działanie owocu możesz liczyć w naszej keto herbacie?

Maliny to skarbnica witamin i minerałów. Oprócz potasu, magnezu, wapnia i żelaza w owocach znajdują się takie witaminy, jak A i E oraz witamina C. Ta ostatnia jest świetnym wsparciem w okresach obniżonej odporności, kiedy Twoje ciało jest bardziej podatne na infekcje.

Maliny są również wypełnione po brzegi kwasami organicznymi, takimi jak kwas jabłkowy, salicylowy czy cytrynowy. Szukasz sposobów na ochronę układu krwionośnego? Te niewielkie, czerwone owoce to wyśmienity wybór. Osoby cierpiące na cukrzycę typu 2 mogą w spożywać je w zasadzie bez ograniczeń. Ponadto maliny mają pozytywny wpływ na mikroflorę bakteryjną jelit.

 

Pomarańcza

Sezon jesienno-zimowy to czas, w którym Twój organizm jest szczególnie narażony na infekcje. Dlatego też pomarańcza, którą dodaliśmy do naszej herbaty zimowej, świetnie sprawdzi się na wzmocnienie go. Dlaczego? Cytrus jest wypełniony po brzegi witaminą C, a jej działanie wzmacniają zawarte w owocu flawonoidy.

Pomarańcza jest również świetnym źródłem błonnika, więc pomoże Ci z niewielkimi zaparciami. Witaminy z grupy B wspomagają pracę mózgu i układu nerwowego. W cytrusie znajdziesz także szereg makro i mikroelementów, w tym potas, wapń, żelazo, cynk i fosfor.

Obecna w pomarańczy witamina A chroni aparat wzroku. Oprócz tego pozytywnie wpływa na stan skóry, włosów i paznokci. Jest równie nieoceniona, jeśli chodzi o gojenie się ran i prawidłowe funkcjonowanie błon komórkowych.

 

Jak działa kofeina zawarta w naszej herbacie zimowej?

Kofeina to jeden ze składników, który można znaleźć w naszej herbacie zimowej. Oczywiście jest jej znacznie mniej niż w kawie, jednak pamiętaj, żeby pić napój w pierwszej części dnia tak, aby nie zaburzał Twojej higieny snu.

Zawartość kofeiny w naparze ma szereg plusów. Jej pobudzające właściwości działają cuda w kontekście poprawy refleksu i koncentracji, co jest wynikiem jej wpływu na ośrodkowy układ nerwowy. Lekko przyspieszona akcja serca sprzyja obniżeniu cholesterolu i dokłada swoją małą cegiełkę do Twoich starań o wymarzoną sylwetkę. Nie jest to złoty środek do pozbywania się nadprogramowych kilogramów, ale z pewnością będzie ona pomocna w przyspieszeniu przemiany materii.

Źródło: EnvatoElements / Autor: Balashmirzabey

Czy keto herbata odwadnia?

Wbrew panującemu mitowi herbata nie jest napojem odwadniającym. Zawarta w niej kofeina rzeczywiście wykazuje właściwości moczopędne, jednak wiele osób pozostaje nieświadomymi faktu, że efekt diuretyczny tego związku jest na tyle słaby, że nie trzeba popijać każdego kubka keto herbaty sowitą ilością wody.

Co ciekawe, badania pokazują, że w przypadku regularnego spożycia naparów zawierających kofeinę, np. naszej herbaty zimowej, efekt ten jest jeszcze słabszy, aniżeli w przypadku osób, które przyjmą tę samą dawkę kofeiny, ale w dużych odstępach czasu.

Keto herbata i inne przepisy na napoje od Strefy Przemian

Posmakowała Ci nasza herbata zimowa? Chciałbyś sprawdzić, jakie inne przepisy przygotowaliśmy? Odwiedź naszego bloga, gdzie znajdziesz wiele kulinarnych inspiracji. Ciekawe sposoby na kawę, koktajl na libido, a może zdrowa cola? Ogranicza Cię tylko fantazja!

Jeżeli lubisz gotować, oglądając filmik instruktażowy, zapraszamy do zapoznania się z przepisem na keto herbatę w wersji zimowej:

https://www.youtube.com/watch?v=CsoMZMUwy6I

Spodobała Ci się nasza receptura? Na naszej stronie znajdziesz również całe książki z ketogenicznymi i niskowęglowodanowymi przepisami. Subskrybenci naszego newslettera mogą także skorzystać z darmowego 7-dniowego menu. A jeśli interesuje Cię pełna dieta, nasi dietetycy chętnie przygotują dla Ciebie spersonalizowane jadłospisy na cały miesiąc. Skontaktuj się z nami przez nasz formularz kontaktowy lub pod adresem: kontakt@strefaprzemian.pl.

Zespół Strefa Przemian

 

Badania


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2855614/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16968850/

https://journals.physiology.org/doi/full/10.1152/ajpregu.00832.2005

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19774754/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19895463/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30585192/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23037977/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24499118/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16855537/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7020168/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29427589/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18072821/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17380552/

 

 

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0