logologo

Grejpfrut: jak wpływa na odchudzanie? 🤔 Właściwości lecznicze i odchudzające grejpfruta! 😍🎁

Czy grejpfrut ma pozytywny wpływ na proces odchudzania? Jakie ma właściwości i czy warto go wdrożyć do diety?

Od dawna walczysz z oporną tkanką tłuszczową? Słyszałeś, że istnieją dodatkowe sposoby na optymalizację Twoich starań o wymarzoną sylwetkę, a jednym z nich jest spożywanie grejpfruta? Jakie właściwości ma ten owoc i na co pomaga grejpfrut?

Czy grejpfrut wspomaga odchudzanie?

Grejpfrut jest prawdziwą skarbnicą prozdrowotnych właściwości. Jedni go uwielbiają, inni natomiast krzywią się na samą myśl o jego gorzkim smaku. Wiele internetowych źródeł utrzymuje, że spożywanie połówki tego owocu każdego dnia pomoże Ci szybko schudnąć. Jakie jest faktyczne działanie grejpfruta i czy może on zoptymalizować Twoje starania o wymarzoną sylwetkę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na co pomaga grejpfrut i czy faktycznie charakteryzuje go działanie spalające tkankę tłuszczową.

Źródło: EnvatoElements / Autor: Alex_star

Grejpfrut to owoc, który albo się kocha, albo nienawidzi. Jego popularna jasna wersja charakteryzuje się kwaśno-gorzkim posmakiem, dzięki czemu idealnie nadaje się do sałatek jako orzeźwiający element. Czy warto jeść połówkę owocu każdego dnia i czy dokładnie taka objętość odejmie Ci magicznie kilogramów? 

Jakie właściwości tak naprawdę kryje w sobie ten cytrus?

1.      Źródło witaminy C i A

Witamina C jest nieocenionym remedium na wszelkie problemy z infekcjami i gorszym samopoczuciem, ponieważ wspomaga układ odpornościowy. Pełni kluczową rolę w wytwarzaniu kolagenu, który jest białkiem fibrylarnym znajdującym się w strukturach międzykomórkowych.

Witamina A z kolei to składnik, który ma prozdrowotny wpływ na narząd wzroku i wspomaga układ immunologiczny. Stan Twojej skóry, paznokci i włosów także zależy od tego, czy cierpisz na jej niedobór. Do innych funkcji tego mikroelementu należy wpływ na procesy podziałów komórkowych.

2.      Właściwości przeciwutleniające

W grejpfrucie znaleźć można szereg przeciwutleniaczy niezbędnych dla dobrego funkcjonowania ciała. Są to substancje stojące na straży organizmu, chroniące go przed negatywnymi skutkami stresu oksydacyjnego. Do tych najbardziej potężnych w owocu należą likopeny, które nadają mu soczysty czerwony kolor.

Inne ważne związki chemiczne obecne w grejpfrucie, zwane limonoidami, odpowiedzialne są za syntezę enzymu detoksykującego. Właśnie dlatego nie pozostają bez znaczenia w kontekście prewencji rozwoju wielu chorób nowotworowych.

3.      Źródło makroelementów

W grejpfrucie znajduje się również magnez i potas – dwa bardzo ważne makroelementy. Ten pierwszy jest szczególnie istotny dla dobrej pracy mięśni, mózgu i układu nerwowego, natomiast drugi bierze udział w czynnym obniżaniu ciśnienia krwi.

Źródło: EnvatoElements / Autor: olesyaSh

Na co pomaga grejpfrut w procesie odchudzania?

W czym tkwi sekret tego cytrusa? Dlaczego tak wiele źródeł przedstawia owoc jako magiczny składnik diety, zapewniający upragnioną utratę kalorii? Przyjrzyjmy się z bliska grejpfrutowi. Odchudzanie z tym owocem w menu ma sens czy nie?

Grejpfrut może działać w pewnym stopniu odchudzająco, a to za sprawą wysokiej zawartości wody. Zjadając sporą jego ilość, Twój żołądek wypełnia się sokiem, dając uczucie sytości, nie dostarczając Twojemu organizmowi zbyt wielu kalorii. Dodatkowym atutem wypełnienia organu płynną treścią jest mniejsze prawdopodobieństwo, że przyjmiesz zbyt dużo pokarmu podczas kolejnego posiłku.

Dodatkowo owoc zawiera w sobie błonnik pokarmowy, który w niewielkiej ilości sprzyja procesom trawiennym, usprawniając pracę jelit i powodując, że czujesz się lżej. Poprawa mikroflory bakteryjnej wynikająca z jego obecności w grejpfrucie może dawać uczucie pozbywania się większej liczby niechcianych kilogramów, niż dzieje się to w rzeczywistości.

Czy grejpfrut jest niezbędny w procesie odchudzania? Analizując powyższe fakty, z pewnością sam wpadniesz na odpowiedź – oczywiście, że nie. Jak można osiągnąć podobne efekty? Na przykład poprzez wypicie szklanki wody w odpowiednim odstępie od kolejnego posiłku.

Innym dobrym zamiennikiem gloryfikowanego grejpfruta jest pomarańcza, która charakteryzuje się o wiele lepszymi wartościami odżywczymi, a jak wiadomo, gęstość odżywcza każdego posiłku w Twoim jadłospisie jest kluczowym elementem dobrze zaplanowanej utraty wagi.

Na co pomaga grejpfrut? Przestań wierzyć w „złote produkty”

Największą bolączką odchudzających się osób jest popadanie w pułapkę „złotych produktów”. Niestety artykuły spożywcze, które jak za dotknięciem magicznej różdżki odejmowałyby nadprogramowych kilogramów i poprawiały samopoczucie, po prostu nie istnieją.

W ogólnym rozrachunku nie liczą się poszczególne rozwiązania, które wdrożyłeś, a ogół Twoich starań o wymarzoną sylwetkę. Na to, jak wyglądasz, wpływają:

●       tygodniowy jadłospis,

●       aktywność fizyczna,

●       zdrowie jelit,

●       higiena snu,

●       poziom stresu.

Wszystkie powyższe elementy to pomniejsze składowe, które tworzą rezultat ogółu Twoich starań. Jeżeli dużo ćwiczysz, ale nie zrobiłeś porządku ze swoim codziennym menu, które nadal obfituje w przetworzone jedzenie, istnieje szansa, że jeszcze długo nie zobaczysz pożądanych wyników.

Zdrowe podejście do jedzenia i badań naukowych

Jaka jest najważniejsza zasada dotycząca jedzenia, które ląduje na Twoim talerzu? Przyrządzanie zdrowych i gęsto odżywczych potraw, a także słuchanie własnego ciała. To ono powie Ci, czy jest już najedzone, a także da znać, gdy jest głodne. Ten prosty krok jest kluczem do sukcesu i z pewnością przyniesie o wiele bardziej zadowalający rezultat niż wiara w nowo odkryte właściwości „produktów cud”.

Czytając artykuły opierające się na konkretnych badaniach naukowych, warto również zainteresować się treścią zawartą w samym artykule badawczym. Bardzo często blogi internetowe dotyczące żywienia podają tylko część prawdy, nie biorąc pod uwagę wszystkich czynników, które obecne były w badaniu. W przypadku analizy dotyczącej grejpfruta badana grupa istotnie straciła na wadze, ale tylko dlatego, że owoc ten został wprowadzony do diety, która już zakładała restrykcje kaloryczne.

Źródło: EnvatoElements / Autor: lesyaSh

Rozważasz włączenie do swojej diety grapefruita? Odchudzanie tylko ze Strefą Przemian!

Zastanawiasz się, jakie właściwości ma grejpfrut i czy to prawda, że spala tkankę tłuszczową? A może masz inne pytania związane z żywieniem lub układaniem treningów? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub pod adresem: kontakt@strefaprzemian.pl. Nasi dietetycy chętnie rozwieją wszelkie mity żywieniowe, na które natknąłeś się w internecie.

Chcesz dowiedzieć się, jakie działanie ma grejpfrut i czy pomoże Ci w walce z uporczywą oponką? Odpowiedź znajdziesz w poniższym materiale filmowym:

https://www.youtube.com/watch?v=H4Jm8o1fvEM

Szukasz pomocy w komponowaniu zdrowych posiłków? Zapoznaj się z naszymi e-bookiami, gdzie znajdziesz wiele ciekawych ketogenicznych i niskowęglowodanowych rozwiązań. A może chciałbyś poznać zasady postu przerywanego? Wiele na jego temat dowiesz się z jednej z naszych publikacji. Chcesz sprawdzić nasze kulinarne możliwości? Subskrybenci naszego newslettera mogą również skorzystać z darmowego 7-dniowego menu. Zapraszamy do zapisania się!

Zespół Strefa Przemian

Badania

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3039556/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30592894/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7057583/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30324651/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30513859/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5446667/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4991909/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32962190/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28500022/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28849612/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28164452/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19955752/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31023390/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29446036/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15655039/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29927688/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29663153/

 

 

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0