😍 Wege keto śniadanie! Wegański keto przepis! 🎁
Chcesz połączyć dietę ketogeniczną i wegańską? Wypróbuj nasz przepis na wege keto śniadanie!
Dieta ketogeniczna i dieta wegańska to dwa dość wymagające modele odżywiania. Jak je połączyć, aby cieszyć się pełnią smaku i aromatem potraw? Zapraszamy na wege keto śniadanie, które jest nie tylko proste w przygotowaniu, ale również bardzo smaczne.
Wege keto śniadanie od Strefy Przemian
Dieta wegańska oraz dieta ketogeniczna rządzą się ściśle określonymi prawami. Prawdą jest, że dania wpisujące się w oba te nurty odżywiania są nieco trudniejsze do przygotowania, aniżeli klasyczna dieta, w której możesz pozwolić sobie na wszelkie składniki. Jak przygotować smaczne śniadanie, które nie będzie zawierało w sobie produktów pochodzenia zwierzęcego i nadal będzie miało odpowiednią ilość tłuszczu, aby być keto? Sprawdź nasz wegański keto przepis i rozkoszuj się cudownym smakiem już od samego rana!
Przepis na wege keto śniadanie:
Składniki:
- 60 g orzechów włoskich,
- 60 g orzechów makadamia lub innych,
- 40 g pestek słonecznika,
- 15 g wiórków kokosowych,
- 4 łyżki nasion chia,
- odrobina cynamonu,
- aromat czekoladowy (opcjonalnie),
- łyżeczka masła orzechowego,
- mleko migdałowe.
Składniki owsianki zostały podane na 2 duże porcje lub na 4 mniejsze porcje.
Przygotowanie:
- Wsyp orzechy włoskie i orzechy makadamia do blendera i lekko je zmiksuj, ale uważaj, aby orzechy nie zamieniły się w sypki miał.
- Wsyp lekko zblendowane orzechy do rondelka. Dodaj nasiona słonecznika i nasiona chia. Zalej wszystko mlekiem migdałowym lub innym mlekiem roślinnym.
- Gotuj owsiankę na małym ogniu przez około 30 minut.
- Do ciepłej owsianki dodaj cynamon, aromat czekoladowy, masło orzechowe i wiórki kokosowe.
- Przelej owsiankę do miseczki i delektuj się pysznym smakiem!
Informacje o składnikach
Orzechy makadamia
Orzechy makadamia, których użyliśmy do przygotowania naszego wege keto śniadania, to dobrodziejstwo składników. Orzechy te są dość kaloryczne, ale wynagrodzą Ci to zbawiennym wpływem tłuszczów nienasyconych na Twój organizm.
Szukasz dobrego źródła witamin? Orzechy makadamia mają ich w bród. W ich składzie znajdziesz witaminę C i E oraz witaminy z grupy B, które wpływają pozytywnie na układ nerwowy oraz funkcje kognitywne.
Orzechy makadamia to również źródło takich mikroelementów, jak fosfor, magnez, żelazo, cynk i wapń. Taka mieszanka zadba o Twoje mięśnie, kości, a nawet wygląd skóry, paznokci i włosów.
Nasiona chia
W ostatnich latach można było zaobserwować swoisty boom na nasiona chia. Nie bez powodu jest to jeden z najbardziej rozchwytywanych superfoods wśród osób dbających o linię i dobre samopoczucie. Zwane również szałwią hiszpańską, nasiona przywędrowały do nas z Meksyku i Gwatemali.
To cenne źródło mikroelementów kryje w sobie sporo witaminy E, a także witaminy z grupy B. Obecna w nasionach witamina C wesprze Twój organizm w walce z potencjalnymi infekcjami i wzmocni Twoją odporność.
100 g nasion chia to aż 34,5 g błonnika, dlatego stanowią one odpowiednią opcję dla osób, które cierpią na problemy z układem trawiennym. Oprócz tego nasiona chia oferują pełną gamę mikroelementów, które w dłuższej perspektywie czasu poprawią stan Twojej skóry.
Orzechy włoskie
Lubisz orzechy włoskie? To świetnie, bo ich spożywanie uchroni Cię przed miażdżycą i wspomoże Twój układ krążenia. Te popularne orzechy pełne są mikroelementów i witamin – wprowadź je do jadłospisu, a nie pożałujesz!
Orzechy włoskie obniżają poziom złego cholesterolu we krwi. Zawierają kwasy omega-3, które stosowane są w profilaktyce chorób serca, a kwas alginowy, również zawarty w tym produkcie, to świetna prewencja chorób onkologicznych.
W orzechach włoskich znajdziesz aż 10% białka oraz 51,5% tłuszczu. Cierpisz na zaparcia? Jedząc orzechy, możesz cieszyć się błonnikiem, który szybko się z nimi upora. W gratisie otrzymasz darmowy zastrzyk z mikroelementów, takich jak wapń, żelazo czy potas.
Cynamon
Do naszego przepisu możesz dodać przyprawy, które najbardziej Ci smakują. My polecamy Ci cynamon ze względu na jego zbawienne właściwości.
Czy wiedziałeś, że cynamon ma nie tylko właściwości przeciwgrzybicze, ale również antybakteryjne i antywirusowe? To nieoceniony składnik nie tylko w zakresie żywienia, ale również w obszarze kosmetyki.
Jeżeli chcesz przemycić kilka składników pokarmowych, które zwiększą szybkość Twojego metabolizmu, cynamon będzie idealnym wyborem, ponieważ należy do grupy termogeników. Zawartość epikatechiny to jego tajna broń w walce ze schorzeniami neurodegeneracyjnymi.
Pestki słonecznika
W naszym wege keto przepisie nie mogło oczywiście zabraknąć pestek słonecznika. Dlaczego? Bo witamin i mikroelementów nigdy za wiele!
Pestki słonecznika są szczególnie bogate w życiodajną witaminę E. Dodatkowo znajdziesz w nich fitosterole, które działają jak tarcza ochronna w przeciwdziałaniu chorobom serca i naczyń krwionośnych. Produkt ten wpływa pozytywnie na zmniejszenie poziomu złego cholesterolu we krwi.
Oprócz witaminy C w pestkach słonecznika znajdziesz kwas foliowy, witaminę A oraz całą gamę witamin z grupy B. Jeśli chcesz zadbać o skórę i włosy, warto włączyć je do codziennej diety – zawierają cynk, wapń i fosfor, za które Twoje kości będą wdzięczne.
Masło orzechowe
Jeżeli chodzi o wybór masła orzechowego do naszego wege keto śniadania, to zostawiamy go Tobie! Na rynku dostępnych jest wiele maseł o doskonałym składzie – postaw na produkt bez zbędnego cukru, nadmiernej ilości soli oraz oleju palmowego.
Masło orzechowe przygotowywane jest ze zmielonych orzechów. Mogą to być migdały, orzechy włoskie, pistacje czy orzechy laskowe. Ten produkt spożywczy charakteryzuje się dużą zawartością wysokiej jakości białka.
Dodatkowo masło orzechowe w swoim składzie ma przeciwutleniacze, które strzegą Twój organizm przed wolnymi rodnikami. Jeżeli masz problemy z zaparciami, produkt ten świetnie uregulują pracę Twoich jelit.
Mleko roślinne
Do naszego wege keto przepisu zastosowaliśmy akurat mleko migdałowe, ale jeżeli gustujesz w mleku kokosowym lub laskowym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać do potrawy to, które lubisz. Mleko roślinne, zwłaszcza to z dobrym składem, to nieoceniony zamiennik mleka krowiego.
Dobry skład to taki, w którym na próżno szukać słodzików i nadmiernej ilości tradycyjnego cukru. Produkt wysokiej jakości z pewnością pomoże osobom z problemami trawiennymi, ponieważ jest lekkostrawny. Niezależnie od tego, jakie mleko wybierzesz, możesz cieszyć się wieloma mikroelementami.
Jeżeli jesteś na całkowitej diecie wegańskiej, warto zastanowić się nad wyborem mleka, które jest wzbogacane o wapń i fosfor.
Sprawdź inne nasze przepisy!
Strefa Przemian to skarbnica znakomitych przepisów. Niezależnie od tego, czy jesteś na diecie wegańskiej, ketogenicznej czy low carb, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
Szukasz pomysłów na wege keto obiad? A może masz ochotę na keto słodycze? Nie ma najmniejszego problemu! Sprawdź nasze szybkie fit ciasto do kawy czy keto tiramisu. A może masz ochotę na wytrawne dania? Zapraszamy na fit pad thai.
Lubisz przygotowywać dania z instruktażowymi filmikami, np. na YouTube? Świetnie się składa, bo mamy dla Ciebie taki, na którym Ania pokaże Ci, jak przygotować to pyszne wege keto śniadanie krok po kroku:
Przywędrowałeś na naszą stronę w poszukiwaniu porad trenerskich? Nie wiesz, jak wykonywać ćwiczenia z odpowiednią techniką lub marzysz o tym, aby ktoś w końcu zaopiekował się Tobą z należytą pieczołowitością? W takim razie zapraszamy do kontaktu! Wyślij nam wiadomość przez formularz kontaktowy lub na adres kontakt@strefaprzemian.pl.
Zespół Strefa Przemian
Badania
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29358791/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28646829/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31086922/