logologo

❤️😍 Płaski brzuch bez diety! Sposoby na płaski brzuch

Jakie są najlepsze sposoby na płaski brzuch bez diety? Wypróbuj triki od Strefy Przemian i ciesz się piękną sylwetką jeszcze przed sezonem wakacyjnym!

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Co zrobić, aby cieszyć się płaskim brzuchem bez diety? Wypróbuj sprawdzone sposoby od Strefy Przemian!

Sposoby na płaski brzuch bez diety od Strefy Przemian

Płaski brzuch to marzenie wielu osób – zarówno tych stosujących specjalne diety, jak i tych stroniących od ćwiczeń i zdrowego odżywiania. Niekiedy nierealne oczekiwania, a także liczne błędy sprawiają, że zadowalający wygląd brzucha pozostaje jedynie w sferze marzeń. Chcesz cieszyć się płaskim brzuchem bez diety? Dowiedz się, jakie są najskuteczniejsze sposoby na płaski brzuch bez większych wyrzeczeń!

Źródło: EnvatoElements/Autor: Iakobchuk

Sposoby na płaski brzuch: czego unikać?

Zanim dowiesz się, jakie sposoby na płaski brzuch bez diety będą najbardziej skuteczne w Twoim przypadku, warto poznać najczęstsze błędy popełniane na drodze do wymarzonej sylwetki!

1. Spalanie tkanki tłuszczowej to proces globalny, a nie lokalny

Filmiki prezentujące określoną liczbę ćwiczeń na idealnie płaski brzuch to popularny trend na wielu platformach społecznościowych. O ile są one przydatne do wdrożenia jako część większych jednostek treningowych, dają często błędne pojęcie o tym, w jaki sposób spalana jest tkanka tłuszczowa w Twoim ciele.

Proces spalania tłuszczu w organizmie zachodzi w sposób globalny, a nie lokalny. Dlatego też stosowanie jedynie wąskiego spektrum ćwiczeń na określoną partię nie sprawi, że nadprogramowa tkanka tłuszczowa zniknie z tego obszaru jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. 

2. Wykonywanie dużych serii brzuszków to nie sposób na chudy brzuch

Aby cieszyć się wyrzeźbionym brzuchem bez boczków i uporczywej oponki, potrzebna jest nie tylko gęstoodżywcza dieta, ale również odpowiednio ułożone treningi, które zoptymalizują spalanie tkanki tłuszczowej poprzez wdrożenie ćwiczeń wielostawowych

Ćwiczenia, które okazują się najskuteczniejszym sposobem na płaski brzuch, angażują dużą liczbę mięśni, w tym mięśnie głębokie, oraz powodują wyrzut hormonów anabolicznych. Wśród nich wymienić można:

  • przysiady,
  • martwy ciąg,
  • wykroki,
  • mostki biodrowe,
  • podciąganie na drążku,
  • wiosłowanie,
  • pompki,
  • wyciskanie sztangi,
  • wyciskanie żołnierskie.

Jak schudnąć z brzucha bez diety? 3 proste sposoby!

1. Post przerywany

Na naszym blogu wielokrotnie wspominaliśmy o licznych zaletach postu przerywanego. Stanowi on idealne rozwiązanie dla osób, które szukają sposobu na to, jak schudnąć z brzucha bez diety. Intermittent fasting to nic innego jak model żywieniowy dzielący dobę na czas, kiedy spożywasz posiłki, oraz na okres, w którym możesz pić tylko wodę oraz niesłodzoną kawę i herbatę.

Wśród największych zalet tego sposobu odżywiania wymienia się stabilizację poziomu cukru we krwi oraz wyciszenie układu hormonalnego i pokarmowego. Ograniczenie spożywania kalorii do ściśle określonych ram czasowych z pewnością spowoduje, że ich podaż będzie o wiele niższa niż w przypadku tradycyjnej diety z 5-6 posiłkami.

Dodatkowym atutem postu przerywanego jest zbawienny wpływ autofagii, która występuje po mniej więcej 24 godzinach od jego rozpoczęcia. Nie tylko wspomaga ona odradzanie się nowych komórek, ale również pozbywa się tych, które zakończyły już swój cykl życiowy. 

2. Eliminacja przetworzonej żywności

Zdrowa dieta nie polega na cięciu kalorii, a na wyeliminowaniu pokarmów, które za wiele nie wnoszą do Twojego jadłospisu. Mowa tutaj przede wszystkim o wysokoprzetworzonej żywności. Krok ten nie wymaga zbyt wielu wyrzeczeń, ale jeśli obawiasz się, że czasowo nie wyrobisz się z przygotowywaniem posiłków, zaplanuj sobie jeden dzień w tygodniu, w którym przyrządzisz dania na nadchodzący tydzień.

Jak schudnąć z brzucha bez diety? Innym prostym sposobem jest postawienie na wcześniej przygotowane półprodukty, z których łatwo wykonasz proste sałatki lub które posłużą Ci jako dopełnienie porannego omletu, lub jajecznicy. 

Jeśli Twoim największym problemem są złe decyzje podejmowane podczas zakupów, przygotuj sobie listę produktów przed wyjściem do sklepu, a następnie trzymaj się tylko tego, co zapisałeś na kartce. Trikiem, który warto zastosować przed wyprawą do supermarketu, jest zjedzenie pełnowartościowego posiłku. Robiąc zakupy na głodniaka, zwiększasz prawdopodobieństwo sięgnięcia po coś przetworzonego.

Czego unikać podczas wybierania artykułów spożywczych w sklepie? Wystrzegaj się długich składów oraz dodatków w postaci cukrów prostych, polepszaczy smaku, konserwantów, sztucznych barwników, utwardzonych olejów, a także słodzików. Spożywanie owych substancji może mieć bezpośredni wpływ na powstawanie stanów zapalnych, a także nadmierne gromadzenie się wody w organizmie, która skutecznie zmniejszy widoczność już wyrzeźbionych mięśni.

3. Trening interwałowy

Jak schudnąć z brzucha bez diety? Interwały to odpowiedź na Twoje potrzeby. Cechują się one przeplatanymi okresami wysiłku umiarkowanego i maksymalnego. W trakcie tego drugiego Twoje tętno powinno osiągać około 80-90% Twojej maksymalnej wydolności. Dla każdej osoby będzie ono inne i można łatwo wyliczyć je z ogólnodostępnego wzoru.

Do swoich treningów wdrożyłeś już ćwiczenia w typie tabaty? Przeanalizuj, czy treningi, które wykonujesz, nie trwają przypadkiem 30-40 minut. Jeśli tak w istocie jest, musimy Cię zmartwić, ponieważ nie są to interwały. Rodzaj ćwiczeń interwałowych, o których mowa, będziesz w stanie wykonywać przez maksymalnie 10-12 minut w docelowym tempie. Trening tego typu powinien być zawsze robiony na tzw. maksymalnych obrotach, czasami nawet do uczucia mdłości. Jeśli jesteś osobą początkującą, możesz zacząć od krótszych jednostek, trwających 4-5 minut.

Jakie rodzaje ćwiczeń można zaadaptować do treningu interwałowego? Najprostszym z nich jest sprint na bieżni lub wiosłowanie. W takim wypadku wystarczy, że trening skonstruujesz w taki sposób, aby każda minuta była przeplatana na zmianę wysiłkiem maksymalnym i umiarkowanym (np. 20 sekund/40 sekund, 30 sekund/30 sekund lub 45 sekund/15 sekund). Nie masz dostępu do siłowni? Nie ma problemu – interwały można świetnie dostosować do warunków domowych, wykonując takie ćwiczenia jak krokodylki (znane również jako burpees). 

Źródło: EnvatoElements/Autor: jacoblund

Sposoby na chudy brzuch od Strefy Przemian

Marzysz o idealnym brzuchu przed wakacjami? W takim razie zapomnij o wykonywaniu tysięcy brzuszków na twardej podłodze! Wystarczy, że zmienisz podejście do spalania tkanki tłuszczowej i wdrożysz kilka naszych sposobów na płaski brzuch bez rygorystycznej diety.

Szukasz specjalistów, którzy omówią z Tobą poprawną technikę wykonywania ćwiczeń? A może chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat korzyści, jakie niosą za sobą ćwiczenia wielostawowe? Z nami możesz liczyć na w pełni spersonalizowane podejście oraz pomoc w rozwiązywaniu wszystkich wątpliwości dotyczących jednostek treningowych. 

Jeśli lubisz przyswajać wiedzę z materiałów wideo, przygotowaliśmy dla Ciebie film, w którym Ania opowie Ci o tym, jak schudnąć z brzucha bez diety i wyrzeczeń:

https://www.youtube.com/watch?v=FI4DR5vuceM

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu gęsto odżywczego jadłospisu? A może chcesz raz na zawsze pozbyć się nawyku podjadania słodyczy? Napisz do nas przez formularz kontaktowy lub na adres: kontakt@strefaprzemian.pl. Jeśli szukasz kulinarnych inspiracji, zapisz się do naszego newslettera – zostając naszym subskrybentem, otrzymasz darmowy 7-dniowy foodbook z ciekawymi przepisami. Zapraszamy!

Zespół Strefa Przemian

 

Badania:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11882927/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32521745/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31830334/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22777332/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5572489/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4224222/

https://academic.oup.com/jn/article/141/1/148/4630595/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6314618/

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0