logologo

9 ćwiczeń na idealną sylwetkę. Ciesz się rezultatami idealnej sylwetki ze Strefą Przemian.

Chyba nie ma takiej osoby, która nie marzyłaby o idealnej sylwetce. Czym kierować się, przygotowując ćwiczenia do treningów? Strefa Przemian proponuje 9 ćwiczeń na idealną figurę, które wyniosą Twój trening na wyższy poziom!

9 ćwiczeń na idealną sylwetkę: co robić, aby zobaczyć efekty po miesiącu ćwiczeń

Marzysz o idealnej sylwetce? Udało Ci się już wprowadzić wiele korzystnych zmian w Twoich nawykach żywieniowych i wyeliminować przekąski oparte na pustych kaloriach, ale nadal wylewasz hektolitry potu na siłowni i nie widzisz zbyt dużych efektów? Nie martw się, mamy na to świetny sposób! Poznaj 9 ćwiczrzeźbiących sylwetkę i dowiedz się, co łączy je wszystkie!

 

Idealna figura: jaki trening wybrać?

Kobiety marzą o talii osy, jędrnych udach i smukłych ramionach, a mężczyźni o zarysowanych mięśniach, widocznym sześciopaku oraz mocnych nogach. Pytanie tylko…jaki rodzaj treningu stosować, aby osiągnąć zamierzone cele?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Niezależnie od tego, czy chcesz zrzucić zbędne kilogramy, czy zbudować masę mięśniową, wystarczy, że włączysz do swojego treningu ćwiczenia charakteryzujące się odpowiednimi cechami, a na efekty nie będziesz musiał długo czekać. Każde z 9 ćwiczeń przedstawionych w artykule można łatwo zaadaptować do klasycznego treningu siłowego, interwałów, a nawet sesji cardio. Co decyduje o ich skuteczności?

  

Ćwiczenia na idealną figurę

Źródło: EnvatoElements / Autor: mstandret

 

Ćwiczenia na idealną figurę: wspólny mianownik

Wybierając ćwiczenia na trening – czy to na siłownię, czy do domu – warto postawić na takie, które przyniosą maksymalne efekty w jak najkrótszym czasie. Tak, aby nie marnować cennego czasu, ćwicząc w nieefektywny sposób. Dlatego właśnie do najważniejszych cech charakterystycznych ćwiczeń na idealną sylwetkę zaliczamy takie, które:

1. Angażują dużą grupę mięśni:

Zaangażowanie wielu grup mięśniowych na raz, w jednym ćwiczeniu, to gwarancja świetnych efektów. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Aktywności wielostawowe zapewniają wszechstronny rozwój figury. Im więcej mięśni jednocześnie pracuje podczas wykonywania ćwiczenia, tym więcej energii Twój organizm potrzebuje, aby pokryć wydatek energetyczny potrzebny na ukończenie treningu.

2. Powodują wyrzut hormonów anabolicznych:

Wybranie ćwiczeń angażujących wiele grup mięśni w swojej drodze do idealnej sylwetki ma zbawienny wpływ na gubienie niechcianych centymetrów w talii. Dzieje się tak za sprawą wyrzutu hormonów anabolicznych do krwi, w tym testosteronu oraz hormonu wzrostu. Hormony te odpowiedzialne są za optymalizację spalania tkanki tłuszczowej oraz za budowanie masy mięśniowej. Efekt murowany!

3. Aktywują mięśnie głębokie:

Do cech charakterystycznych ćwiczeń wielostawowych należy zaangażowanie mięśni głębokich w trening. Co to daje w kontekście ćwiczeń rzeźbiących sylwetkę? Okazuje się, że udział mięśni głębokich w treningu to gwarancja zmniejszenia potencjalnych urazów i kontuzji. Dzięki temu droga do idealnej sylwetki nie wymaga wliczenia czasu, który należałoby poświęcić na sesje fizjoterapeutyczne oraz regenerację naciągniętych struktur.

 

9 ćwiczeń na idealną figurę

Źródło: EnvatoElements / Autor: arthurhidden

 

9 ćwiczeń na idealną figurę

Niestety nie każda aktywność fizyczna angażuje wiele grup mięśniowych i spełnia powyższe, raczej wyśrubowane kryteria. Aby osiągnąć najoptymalniejsze efekty, lepiej dać sobie spokój z ćwiczeniami, które są zorientowane na konkretny obszar mięśniowy i są charakterystyczne dla tzw. wysiłku lokalnego. Zamiast tego spróbuj któregoś z poniższych 9 ćwiczeń rzeźbiących sylwetkę:

  1. Przysiady
  2. Martwy ciąg
  3. Wykroki
  4. Mostki biodrowe
  5. Podciąganie na drążku
  6. Wiosłowanie
  7. Pompki
  8. Wyciskanie sztangi
  9. Wyciskanie żołnierskie

Ze względu na złożoność powyższych ćwiczeń na idealną figurę oraz ich świetny wpływ na metabolizm, sprawdzą się one idealnie podczas walki z nadprogramowymi kilogramami i przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej, zapewniając harmonijny rozwój poszczególnych partii mięśni.

Wybrane przez nas ćwiczenia wielostawowe nie stymulują jedynie włókien mięśniowych, które są bezpośrednio zaangażowane w ruch, ale również grupę mięśniową, która jest antagonistyczna. Dzięki temu możesz cieszyć się proporcjonalną rozbudową sylwetki.

Dodatkowym plusem będzie również fakt, że równy rozwój poszczególnych włókien zapobiega dysproporcjom, które mogą prowadzić do kontuzji – nawet podczas wykonywania czynności dnia codziennego.

 

Ćwiczenia na idealna sylwetkę 

Źródło: EnvatoElements / Autor: amazingmikael

 

Efekty po miesiącu gwarantowane ze Strefą Przemian!

Jeżeli spodobały Ci się nasze pomysły na 9 ćwiczeń na idealną sylwetkę, ale masz wątpliwości odnośnie techniki wykonywanych ćwiczeń, napisz do nas! Nasz intuicyjny formularz kontaktowy to idealna opcja, aby skontaktować się ze specjalistami Strefy Przemian. Dodatkowo, aby ułatwić Ci przyswojenie wiedzy na temat ćwiczeń rzeźbiących sylwetkę, przygotowaliśmy krótki filmik dokładnie na ten temat:

https://youtu.be/JyC1alIDkIc

Zastanawiasz się, jak wkomponować nasze pomysły do swojego treningu? A może potrzebujesz kilku podpowiedzi, co do Twojej diety? Skontaktuj się z nami pod adresem: kontakt@strefaprzemian.pl. Aby wypróbować nasze dietetyczne możliwości, zachęcamy Cię również do subskrypcji naszego newslettera. Jeśli się do niego zapiszesz, otrzymasz darmowy 7-dniowy jadłospis, który z pewnością pomoże Ci osiągnąć upragniony cel w postaci idealnej sylwetki.

Zespół Strefa Przemian

 

Badania:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32919015/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6303131/

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0