Przepis na domową fit nutellę! 🎁🤩 Dietetyczna nutella!
Próbujesz zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale czasem nachodzi Cię ochota na coś słodkiego? Spróbuj naszej fit nutelli!
Fit nutella to strzał w dziesiątkę dla wszystkich miłośników słodkości na diecie. Możesz jeść ją bez żadnych wyrzutów sumienia – idealnie nada się do ciast, deserów i naleśników. Palce lizać!
Fit nutella: pyszny przepis od Strefy Przemian
Każdy ma czasami ochotę na coś słodkiego – niezależnie od tego, ile kilogramów planuje zrzucić. Ty również borykasz się z tym problemem, a chciałbyś zmienić swój styl życia i wyeliminować z jadłospisu sklepowe słodycze? To właśnie z myślą o takich osobach jak Ty przygotowaliśmy niezwykle prosty, ale bardzo pyszny przepis na fit nutellę. Nasza przekąska świetnie sprawdzi się nie tylko do naleśników, ale również do keto deserów, ciast, wypieków, puddingów, a nawet smoothies. Uwielbiasz ten przysmak w oryginalnej wersji? Koniecznie spróbuj naszego, a przekonasz się, że już nigdy nie sięgniesz po sklepowy produkt.
Fit nutella
Składniki:
- 1 awokado,
- 1 banan,
- 10 g kakao,
- 50 g orzechów laskowych.
Przygotowanie:
1. Posiekaj orzechy laskowe bardzo drobno w blenderze z misą lub w robocie kuchennym.
2. Dodaj pokrojonego banana, awokado i miksuj do uzyskania jednolitej konsystencji.
3. Dodaj kakao i ponownie dokładnie wymieszaj.
4. Przełóż krem do słoika i przechowuj go w lodówce.
Informacje o składnikach
Awokado
Awokado to jeden z najbardziej uniwersalnych owoców w Twojej kuchni. Masłowata konsystencja i brak charakterystycznego smaku sprawia, że świetnie nadaje się jako baza do wielu potraw, w tym naszej fit nutelli. Doskonale smakuje również posolony i obsypany czarnuszką. Co kryje się wewnątrz tej zielonej rośliny?
Awokado to prawdziwy sprzymierzeniec zdrowia. Oprócz kwasów tłuszczowych omega-3 można znaleźć w nim kwasy tłuszczowe omega-6, a także liczne fitosterole roślinne. Dzięki temu wspaniale sprawdzi się w prewencji chorób układu sercowo-naczyniowego. Ponadto nie zawiera cholesterolu i skutecznie poprawia lipidogram.
Awokado to owoc o niskim indeksie glikemicznym, dlatego może być śmiało spożywany przez osoby z chorobami metabolicznymi, w tym cukrzycą typu 2. Produkt ten jest łatwostrawny, więc może być włączony do codziennej diety osób borykających się z problemami jelitowymi.
Banan
Mało kto nie lubi bananów – ich masłowata konsystencja sprawia, że często dodajemy je do wypieków oraz deserów, nawet tych w wersji fit. Do największych zalet tych owoców należy wysoka zawartość potasu, która jest szczególnie wskazana dla osób z niedoborami tego pierwiastka.
W bananie znaleźć można witaminę A, C, E i K, a także magnez, fosfor i wapń. Ten żółty owoc jest bardzo pomocny w walce ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu we krwi. Osoby zmagające się z insulinoopornością powinny na niego uważać, ponieważ banan ma wysoki indeks glikemiczny.
Banany od lat stosowane są jako naturalne remedium na biegunkę oraz wrzody żołądka. Ponadto są bardzo lekkostrawne i nietrudno włączyć je do codziennego jadłospisu. W 100 g owocu znajduje się ok. 90 kcal oraz 358 mg potasu.
Kakao
Kakao to zmielone ziarna kakaowca. Produkt ten uznawany jest za przedstawiciela superfoods, który doskonale chroni Twój układ nerwowy, zmniejszając ryzyko wystąpienia takich chorób, jak choroba Alzheimera czy Parkinsona. Działa neuroprotekcyjnie i poprawia koncentrację.
W kakao znaleźć można witaminy z grupy B, a także witaminę E, która uważana jest za witaminę młodości. Reprezentuje ona grupę antyoksydantów, które skutecznie chronią Cię przed negatywnym działaniem wolnych rodników. Nie bez powodu kakao znalazło się w naszej dietetycznej nutelli – zawiera ono wiele cennych pierwiastków, w tym fosfor, potas, żelazo, magnez, cynk oraz wapń.
Kakao chroni układ kostny i mięśniowy, a także układ krwionośny. Jest bogate nie tylko w kofeinę, ale również w teotrombiny, które przyspieszają metabolizm. Oprócz tego obfituje w polifenole – wysuszone ziarna kakaowce mają ich aż 20%.
Orzechy laskowe
Orzechy laskowe są bardzo często traktowane po macoszemu w kulinarnym świecie i mało kto pamięta, że są po brzegi wypełnione odżywczymi substancjami. Właśnie dlatego – a także dla ich specyficznego smaku – zdecydowaliśmy się użyć tych bakalii w naszej fit nutelli.
Spożywając orzechy laskowe, dostarczysz swojemu organizmowi moc minerałów i witamin. Na szczególną uwagę zasługuje witamina E, która chroni Twoje komórki przed działaniem wolnych rodników. Ponadto w orzechach znajdziesz witaminy z grupy B, które wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego.
Orzechy laskowe zawierają cenny błonnik pokarmowy i są prawdziwą skarbnicą potasu regulującego ciśnienie krwi. Obniżają „zły” cholesterol i podwyższają ten „dobry”, poprawiając tym samym Twoje wyniki badań. W orzechach laskowych znajduje się cynk, który ma pozytywny wpływ na wygląd skóry, włosów i paznokci.
Dietetyczna nutella od Strefy Przemian
Uwielbiasz słodycze, a świat bez słodkich przekąsek wydaje Ci się smutny? Strefa Przemian chętnie przyjdzie Ci na ratunek! Oprócz dietetycznej nutelli mamy w zanadrzu moc smacznych przekąsek, w tym keto ciasteczka, ciasto czekoladowe, a także fit batony. Nie jesteś fanem słodyczy? Nie ma problemu – na stronie znajdują się również liczne receptury na keto obiady, zupy i śniadania.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą e-booków i książek kulinarnych, które świetnie nadadzą się do uzupełnienia domowej biblioteczki. Stanowią one doskonały drogowskaz dla wszystkich, którzy zaczynają swoją przygodę z keto dietą i przepisami niskowęglowodanowymi.
Potrzebujesz porady dietetyka? A może chciałbyś wdrożyć w życie plan treningowy z prawdziwego zdarzenia? Nasi trenerzy chętnie przygotują coś skrojonego na Twoją miarę! Wystarczy, że odezwiesz się do nas przez formularz kontaktowy lub za pośrednictwem adresu e-mail: kontakt@strefaprzemian.pl.
Zapoznaj się z ciekawymi materiałami na naszym kanale YouTube lub dołącz do grupy na FB, gdzie wspólnie wyznaczamy sobie nowe dietetyczne cele, chwalimy się osiągnięciami i wzajemnie wspieramy.
Zespół Strefa Przemian
Badania
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17609490/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22301923/
https://journals.viamedica.pl/diabetologia_praktyczna/article/view/54177/42467
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23595878/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23638933/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23282226/