logologo

😍Najlepsza dieta na odchudzanie? Jadłospis na tydzień pdf dieta odchudzająca!🎁

Jaka dieta jest najlepsza dla osób, którym zależy na szczupłej sylwetce i dobrym samopoczuciu? Sprawdź, co jedzą specjaliści ze Strefy Przemian i jak według nich wygląda zdrowe odżywianie!

Jaka dieta jest najlepsza? Zdrowe odżywianie oczami Strefy Przemian😊🤓

 

Jaka dieta jest najlepsza? Co jeść, żeby schudnąć? Nie ulega wątpliwości, że są to dwa najczęściej zadawane pytania przez osoby, które pragną zrzucić nadprogramowe kilogramy i zadbać o swoje zdrowie. Odpowiedź na nie nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać – nie ma jednego uniwersalnego jadłospisu, który zadowoliłby każdego i to w takim samym stopniu. My w Strefie Przemian wyznajemy zasadę, że najlepsza dieta to taka, której jesteśmy w stanie przestrzegać przez całe życie. Jak wyglądają nasze nawyki żywieniowe? Czy pozwalamy sobie na odstępstwa? Jak według nas wygląda zdrowe odżywanie? Zapraszamy do lektury! 📔

jaka dieta jest najlepsza – zdrowe przekąski

Obecnie w świecie dietetyki funkcjonuje kilkadziesiąt, a może nawet kilkdziesiąt różnych diet. Niektóre z nich są bardziej restrykcyjne, inne natomiast dają większą swobodę w doborze posiłków. Istnieją również modele odżywiania, które sprzyjają stricte odchudzaniu czy budowaniu tkanki mięśniowej, a nawet leczeniu niektórych schorzeń i łagodzeniu objawów przewlekłych chorób. 

 

Jaka dieta jest najlepsza? Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. I nie chodzi tutaj o zbyt szeroki wybór planów żywieniowych, który utrudnia podjęcie decyzji, a o fakt, że nie ma takiego modelu odżywiania, który sprostałby potrzebom wszystkich osób pragnących zmienić swoje nawyki. 😉

 

Jako że często słyszymy pytanie, co jeść, żeby schudnąć i jak dokładnie wygląda nasza dieta, chętnie podzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami. Co według nas oznacza zdrowe odżywianie? Czy trzymamy się jednego konkretnego modelu żywieniowego? Sprawdź, co jedzą specjaliści ze Strefy Przemian – być może znajdziesz inspirację i najlepszą dla siebie drogę! 🔥

pastedGraphic.png

Źródło: EnvatoElements/Autor: furmanphoto

 

[Alt: zdrowe przekąski i tablica z napisem FAT BURNING na szarym tle]

 

Co jeść, żeby schudnąć, czyli kilka słów o naszych nawykach żywieniowych

 

1. Nie trzymamy się sztywno jednego modelu żywieniowego😊

 

Fundamentem naszego odżywiania jest dieta niskowęglowodanowa. To oznacza, że spożywamy węglowodany raz dziennie, a pozostałe posiłki bazują na białku oraz tłuszczach. Nie jest to jednak jedyna dieta, jaką stosujemy – jesteśmy zwolennikami „wyciągania” z każdego modelu tego, co ma najlepsze do zaoferowania.

 

Są dni, kiedy zdarza nam się jeść jedynie posiłki ketogeniczne, czyli oparte tylko i wyłącznie na białku i tłuszczach. Inny system odżywiania, który jest nam bliski, to dieta karniwora, w której dominują produkty odzwierzęce. Nie stronimy także od diety białkowej i wysokowęglowodanowej – ta ostatnia towarzyszy nam bardzo rzadko i to zazwyczaj w przypadku wykonania intensywnego treningu. 

 

2. Optymalizacja diety to nasz priorytet 💪😉

 

Jaka dieta jest najlepsza? Taka, którą jesteś w stanie stosować przez całe życie. Nie sztuką jest wdrożenie nowych nawyków żywieniowych na kilka tygodni czy miesięcy. Jeśli chcesz utrzymać wypracowane efekty i cieszyć się dobrą kondycją psychofizyczną jak najdłużej, zdrowe odżywianie powinno towarzyszyć Ci do końca Twoich dni. 

 

Szukając idealnej diety dla siebie, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, w tym stan Twojego zdrowia i ogólne samopoczucie. Nie mniej ważny jest Twój tryb życia – jeśli danego dnia planujesz wykonać ciężki trening, prawdopodobnie będziesz czuł większą potrzebę sięgnięcia po węglowodany. Jeśli natomiast spędzisz większość czasu przed komputerem, lepszym wyborem będą posiłki białkowo-tłuszczowe. Dokładnie tak to wygląda w naszym przypadku. 

pastedGraphic_1.png
dieta karniwora

Źródło: EnvatoElements/Autor: Fasci

 

3. Nie jemy z zegarkiem w ręku ⏰⌛️❌

 

Co jeść, żeby schudnąć? Stosuj post przerywany! Jego głównym założeniem jest podział doby na dwa okresy: taki, w którym spożywa się posiłki oraz taki, w którym całkowicie powstrzymuje się od jedzenia. Istnieje kilka rodzajów diety IF, dlatego my nie trzymamy się sztywno jednego modelu – raz wyznajemy zasadę 16/8, a innym razem 20/4 lub OMAD (jeden posiłek dziennie). 

 

W poście przerywanym nie chodzi o spożywanie potraw z zegarkiem w ręku. Najważniejsze jest słuchanie swojego ciała i sięganie po jedzenie wtedy, gdy organizm się tego domaga. Na pewno będziesz wiedział, kiedy jesteś głodny – poczujesz wtedy burczenie w brzuchu, ssanie w żołądku lub osłabienie

 

4. Stawiamy przede wszystkim na jakość produktów ✅🔝

 

Podstawą zdrowego odżywiania jest wysoka jakość produktów, które spożywamy. Pamiętaj, że mają one za zadanie nie tylko zaspokoić nasz głód, ale również dostarczyć nam niezbędnych witamin i minerałów. Niestety w dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć artykuły spożywcze, które spełniałyby tę ostatnią funkcję. Nie ulega wątpliwości, że im niższa jest ich jakość, tym mniej wartości odżywczych zawierają

 

Wiele mówi się o korzystnym wpływie warzyw na zdrowie. Niestety zazwyczaj nie ma ich zbyt dużo w naszych posiłkach. Dlaczego? Ponieważ trudno jest zdobyć produkty ze sprawdzonego źródła. Te dostępne w sklepach często nafaszerowane są chemicznymi dodatkami, które mają przedłużyć ich świeżość, uatrakcyjnić ich wygląd i przyspieszyć ich wzrost. 

 

Jako że odpowiednia podaż mikroskładników w diecie jest niezwykle ważna, staramy się uzupełniać je za pomocą produktów odzwierzęcych. Żółtka jaj czy wątróbka to prawdziwe bomby witaminowe, które trudno porównać do jakichkolwiek innych elementów jadłospisu. Wbrew powielanym mitom mięso ma korzystny wpływ na organizm, o czym mówimy w jednym z naszych artykułów.

pastedGraphic_2.png
dieta odchudzająca jadłospis na tydzień pdf

Źródło: EnvatoElements/Autor: furmanphoto

 

 

 

5. Nie boimy się soli🧂🧡

 

Sól to produkt, wokół którego narosło dużo mitów. Mnóstwo osób niemal całkowicie eliminuje ją z menu, wierząc w niesprawdzone informacje na temat jej szkodliwości. Większość z nich obalamy w naszym materiale filmowym: Szokujące fakty o soli

 

My dodajemy szczyptę soli do każdego posiłku. Co więcej, dosypujemy ją do napojów, które mają za zadanie usprawnić pracę jelit i ułatwić trawienie. Przykładem takiego drinka jest woda z dodatkiem soli i soku z cytryny. 

 

Czy to oznacza, że sól można jeść bez ograniczeń? Absolutnie nie! To nie produkt sam w sobie jest szkodliwy, a jego nadmiar. Mówił o tym już Paracelsus, autor słynnej wypowiedzi: Cóż jest trucizną? Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną.

 

6. Pozwalamy sobie na odstępstwa 😁🍩🍕🍦

 

Jeśli na co dzień odżywiasz się poprawnie i nie stronisz od aktywności fizycznej, możesz pozwolić sobie na drobne odstępstwa. Trudno jest znaleźć trenera lub dietetyka, który przestrzegałby diety na 100%. My wyznajemy zasadę 80/20 lub 90/10, gdzie pierwszy czynnik to czas poświęcony zdrowemu odżywianiu, a drugi „wyskokom”, pod którymi kryje się zjedzenie pizzy, lodów czy wypicie lampki wina. 

 

Ważne, aby po takiej uczcie wrócić na dobre tory i nie kontynuować jej przez kolejne dni. Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez słodkiej przekąski lub fast food’a, zajrzyj do naszych e-booków, w których znajdziesz masę przepisów na dietetyczne przysmaki. Wiele ciekawych rozwiązań czeka na Ciebie również na naszym blogu

pastedGraphic_3.png
dieta odchudzająca błędy

Źródło: EnvatoElements/Autor: twenty20photos

 

Dieta odchudzająca - jadłospis na 7 dni pdf

Pamiętaj, że po założeniu bezpłatnego konta na naszej stronie, otrzymujesz dostęp do menu na 7 dni oraz treningów pełnometrażowych. Sprawdź sobie to koniecznie, szczególnie przepisy - dieta ketogeniczna i niskowęglowodanowa.😍

Tu instrukcja jak się zarejestrować:

 

 

Zdrowe odżywianie ze Strefą Przemian🤓🧡

 

Zastanawiasz się, jaka dieta jest najlepsza? Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż każdy człowiek ma inne cele i potrzeby. Warto wybrać taki model żywieniowy, który zapewni Ci satysfakcjonujące efekty i lepsze samopoczucie, a do tego pozwoli Ci wytrwać w postanowieniach przez całe Twoje życie. Aby dowiedzieć się, jak wygląda nasz sposób odżywiania i co jeść, żeby schudnąć, koniecznie zapoznaj się z poniższym filmikiem: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=JFj477Cjzio&ab_channel=BartekSzemraj

 

Zespół Strefy Przemian dokłada wszelkich starań, aby każdy mógł cieszyć się dietą dopasowaną do jego preferencji. Warto jednak podkreślić, że personalizacja jadłospisu to dość złożony proces, który trwa nawet kilka tygodni. W przeciwieństwie do wielu innych specjalistów w dziedzinie odżywiania nie dajemy zaleceń jedynie na podstawie wypełnionej ankiety – odbywa się to na bieżąco, aby nasi podopieczni osiągali coraz bardziej zadowalające efekty. 

 

Użytkownicy odwiedzający nasz serwis mogą bezpłatnie przetestować 7-dniowe menu. Chciałbyś spróbować kilku naszych posiłków jeszcze przed podjęciem współpracy? Wystarczy, że zapiszesz się do newslettera na dole strony. Mnóstwo przydatnych materiałów na temat diety i treningu znajdziesz również na naszym blogu i kanale YouTube. Dodatkowo zachęcamy Cię do dołączenia do naszej grupy na Facebooku, gdzie otrzymasz ogromną dawkę wsparcia i motywacji. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, wyślij swoją wiadomość na adres e-mail: kontakt@strefaprzemian.pl. Zapraszamy! 

Więcej przepisów znajdziesz w naszych książkach - dostępne w sklepie😍

Zespół Strefa Przemian 😊

 

Badania: 

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK537084/ 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3595318/ 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6368026/ 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7177487/ 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2716748/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21540747

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20479151/

https://clinicalnutritionespen.com/article/S2405-4577(21)00284-9/fulltext https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6314618/  

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5572489/  

https://academic.oup.com/jn/article/141/1/148/4630595  

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4224222/ 

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0