logologo

Jak schudnąć bez liczenia kalorii?

Zastanawiasz się jak szybko schudnąć bez liczenia kalorii? Jaki są skuteczne i łatwe sposoby na spalanie tkanki tłuszczowej? Nie wiesz, od czego zacząć odchudzanie? Poniżej praktywne odpowiedzi

Liczysz kalorie, ale bez efektów? A może po prostu masz dość ciągłego sprawdzania kalorii w aplikacji i ważenia każdego listka sałaty? Czy trzeba liczyć kalorie, żeby schudnąć? Jaka jest najlepsza dieta bez liczenia kalorii? Przeczytaj artykuł do końca i poznaj najlepszy sposób na redukcję tkanki tłuszczowej bez liczenia kalorii!

Czym właściwie są kalorie?  
Kaloria to nic innego jak jednostka energii. Każdy produkt spożywczy dostarcza do organizmu energię, którą mierzymy w kilokaloriach (kcal). Niestety kaloria kalorii nierówna. Ilość kalorii w produkcie zależy od składu jego makroskładników. Białko i węglowodany mają taką samą wartość kalorii na 1 gram, czyli 4 kcal. Jednak nie każdy składnik posiada identyczny przelicznik kalorii. Najlepszym przykładem jest tłuszcz, którego 1 gram daje 9 kcal, albo alkohol, dla którego 1 gram wynosi 7 kcal.

Efekty naszej podopiecznej(kompleksowa opieka dietetyczno treningowa)😊🧡


Po co liczyć kalorie?  
Dzięki liczeniu kalorii możemy obliczyć, ile kcal dostarczamy do organizmu z pożywieniem w ciągu dnia. Jednak żaden kalkulator na świecie nie odpowie nam na pytanie, ile konkretnie kalorii musimy jeść, aby chudnąć, ponieważ na zapotrzebowanie kaloryczne wpływa ogromna ilość zmiennych. Z tego powodu lepszym sposobem na odchudzanie jest wybranie takiego modelu odżywiania, który zapewni nam redukcję bez konieczności liczenia kalorii.


Jaka dieta bez liczenia kalorii?  
Od lat coraz bardziej popularne stają się diety bez liczenia kalorii. Są jednak kluczowe zasady, które umożliwią Ci schudnięcie na diecie bez konieczności ważenia i liczenia kalorii z każdego produktu.


1. Przede wszystkim musisz zadbać o to aby się najeść swoimi posiłkami. Największą sytość zaobserwujesz po posiłkach białkowo-tłuszczowych, ponieważ to właśnie białka i tłuszcze mają wysoki indeks sytości. Staraj się więc spożywać w ciągu dnia głównie tego typu posiłki. Dodatkowo zwróć uwagę na odpowiednią podaż błonnika, który również zwiększa sytość posiłku. Warzywa, owoce czy orzechy to świetne źródło błonnika, śmiało możesz dodawać je do swoich dań.


2. Staraj się jeść świadomie. Spróbuj jeść posiłki w spokojnej atmosferze i w pełnym skupieniu. Unikaj rozpraszaczy, takich jak telewizja czy telefon. Jedz powoli, delektując się każdym kęsem. Skup się na smaku, zapachu i teksturze posiłku, jaki spożywasz. Dzięki temu, będziesz mieć więcej energii oraz szybciej poczujesz się syty, a to z kolei pozwoli Ci kontrolować ilość spożywanego jedzenia.


3. Jedz wtedy, kiedy czujesz głód i tylko tyle, aby się najeść. To najważniejsza zasada diety bez liczenia kalorii. Nie musisz jeść co 3 godziny z zegarkiem w ręku. Nie musisz jeść pięciu posiłków dziennie. Po prostu jedz wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Naucz się słuchać swoich sygnałów głodu i sytości płynących z ciała. Jeżeli w połowie posiłku poczujesz, że już czujesz sytość – przestań jeść dalej. Odłóż pozostały posiłek na później. To może zaprocentować redukcją masy ciała, szybciej niż myślisz.


4. Nie zapomnij o wodzie. Nawodnienie to podstaw zdrowego odżywiania i diety bez liczenia kalorii. Zamień wszystkie spożywane dotychczas soki czy napoje na wodę. Woda doskonale nawadnia, zmniejsza uczucie głodu, jak również reguluje przemianę materii. Będzie Twoim największym sprzymierzeńcem w drodze do lepszej sylwetki bez liczenia kalorii.

 

5. Zadbaj o regularną aktywność fizyczną! Wprowadź aktywność fizyczną najlepiej taką, jaką lubisz, abyś mogła wykonywać ją regularnie i przez długi okres. Minimalny zalecany poziom aktywności fizycznej to 120 minut tygodniowo, czyli około 30 minut co 2 dni.  Aktywność fizyczna zwiększa nasz poziom energii, poprawia nastój i podnosi samoocenę. Dodatkowo redukuje stres i wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Ćwiczenia są podstawą dbania o siebie, tak samo jak zdrowa dieta.


Czy da się szybko schudnąć bez liczenia kalorii?

Oczywiście! Zastosuj się do powyższych wskazówek: komponuj zdrowe i sycące posiłki na bazie białka, tłuszczu i warzyw, jedz świadomie – powoli i bez rozpraszaczy, skup się na sygnałach głodu i sytości płynących z Twojego ciała, pij wodę i wprowadź regularną aktywność fizyczną. Dzięki temu spełnisz swoje marzenie o redukcji bez liczenia kalorii.

 

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy. Kliknij tu😊

Sprawdź naszą nową aplikację mobilną:

Na IOS: https://apps.apple.com/pl/app/strefa-przemian/id1635055758?l=pl

Na Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vmsmedia.StrefaPrzemian&hl=pl&gl=US

 

 

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0