logologo

😊 Jak uzyskać talię osy? 🎁 3 kluczowe wskazówki od Strefy Przemian!

Talia osy to marzenie wielu kobiet. Często jest uznawana za jeden z głównych atrybutów kobiecości. Jak wymodelować talię? Sprawdź nasze 3 wskazówki, które z pewnością pomogą Ci osiągnąć szybkie efekty!

Jak uzyskać talię osy? Sprawdź te 3 wskazówki!

Wąska talia to prawdopodobnie jedna z pierwszych cech charakterystycznych, które przychodzi Ci na myśl, gdy pomyślisz o wysportowanej kobiecej sylwetce. Jak uzyskać talię osy? Jakie ćwiczenia wykonywać, aby zgubić niechciane centymetry w pasie? Czy odpowiedni trening to jedyna odpowiedź na to, jak wymodelować talię? Może Cię to zaskoczy, ale idealne wcięcie w talii to nie tylko zasługa doboru odpowiedniej gamy ćwiczeń. Chcesz dowiedzieć się, co jeszcze jest ważne? Zapraszamy na artykuł z 3 wskazówkami, które z pewnością pomogą Ci zobaczyć szybsze efekty w staraniach o talię osy!

 

Co tak naprawdę oznacza talia osy?

Wygląd Twojego brzucha, a co za tym idzie to, czy możesz uważać się za właścicielkę talii osy, zależy od kilku czynników. Bynajmniej nie jest to jedynie oponka tkanki tłuszczowej znajdująca się na wysokości pasa. Więc co tak naprawdę składa się na wygląd Twojego brzucha?

Jeżeli walczysz o to, jak uzyskać talię osy, warto, abyś również wzięła pod uwagę, czy cierpisz na wzdęcia oraz czy zmagasz się z uczuciem napuchnięcia i zbyt wysokim poziomem wody w organizmie.

W kontekście modelowania wąskiej talii warto również zbadać poziom insuliny oraz kortyzolu, ponieważ te dwa hormony mają bardzo duże znaczenie, jeżeli chodzi o wygląd Twojego brzucha. Wiele kobiet pozostaje nieświadomych tego, że cierpi na nietolerancje pokarmowe, które często są powodem niezadowolenia z wyglądu brzucha. A może po prostu nie służy Ci duża ilość nabiału, którą spożywasz każdego dnia?

 

szczupła talia

Źródło: EnvatoElements / Autor: bondarillia

 

1. Jak mieć talię osy? Odpowiednia dieta.

W Strefie Przemian zwracamy szczególną uwagę na dietę. Dzieje się tak, ponieważ jest to nie tylko odpowiedź na wszelkie bolączki osób pragnących pozbyć się nadwagi, czy zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów, ale również dlatego, że jest to w zasadzie główna droga to tego, jak wymodelować talię.

Jeżeli zawsze myślałaś, że sekretem wąskiej talii jest dobór odpowiednich ćwiczeń, musimy Cię rozczarować, a może po prostu zaskoczyć! Talia osy zaczyna się w kuchni! Końcowe rezultaty w kontekście tego, jak uzyskać talię osy zależą od produktów lądujących na Twoim talerzu każdego dnia.

Czysta dieta, eliminacja wysokoprzetworzonych produktów, pozbycie się nieznośnego nawyku podjadania słodkich przekąsek czy eliminacja pieczywa to fundamenty każdej dobrze zbilansowanej diety.

Oczywiście nie chodzi nam tutaj o żadne deficyty kaloryczne. Cały wic polega również na tym, aby słuchać swojego ciała i zainwestować w jakość, a nie ilość spożywanych produktów. Twoje dania powinny być wypełnione po brzegi pełnowartościowymi makro i mikroelementami, a Ty powinnaś skończyć swój posiłek w momencie, gdy czujesz się najedzona.

Zastanawiasz się, jak wymodelować talię?  Pozbądź się wzdęć i nadmiaru wody. Eliminacja z diety produktów, które szkodzą Twojemu układowi trawiennemu oraz znalezienie newralgicznych punktów w Twoim codziennemu menu będzie również jak zbawienny lek na wszystkie potencjalne problemy omówione we wstępie artykułu.

 

2. Nieodpowiedni trening

Wiele kobiet błędnie zakłada, że kluczem do tego, jak uzyskać talię osy jest wykonywanie bardzo dużej liczby ćwiczeń, które skupiają się na tej konkretnej partii ich ciała.

Jeżeli bez przerwy w swoich ćwiczeniach angażujesz mięśnie skośne brzucha, a każdy Twój trening w połowie opiera się na rowerku lub spięciach bocznych w pozycji deski, trudno, aby ten obszar nie rozwinął się nadmiernie w stosunku do innych partii Twojego ciała. Co więc w takiej sytuacji?

Warto z pewnością postawić na ćwiczenia wielostawowe, które angażują dużą partię Twoich mięśni, w tym brzuch, i które przyspieszą Twoje starania o spalenie tkanki tłuszczowej w obszarze talii. Włączenie do treningu ćwiczeń wielostawowych i eliminacja takich, które trenują Twoje ciało lokalnie, to jedna z najszybszych dróg do tego, jak mieć talię osy.

Przykładami takich ćwiczeń są:

● martwy ciąg,

● wykroki,

● wiosłowanie,

● mostki biodrowe,

● przysiady.

Przemawia za nimi fakt, iż angażowanie dużych partii mięśniowych najmocniej napędza Twój metabolizm oraz pozwala Ci na osiągnięcie najlepszych możliwych proporcji, które są naturalne dla Twojej sylwetki i anatomicznych predyspozycji. Więcej o tym już za chwilę!

jak mieć talie osy

Źródło: EnvatoElements / Autor: seventyfourimages

 

3. Jak mieć talię osy? Skończ porównywać się do innych!

Praktyka porównywania się do innych kobiet na siłowni lub, co gorsza, w internecie nie wróży zbyt dużego sukcesu w temacie tego, jak wymodelować talię. Każda kobieta ma inny kościec, którego za bardzo nie da się zmienić. Dlatego to, co łatwo dostępne dla jednych pań będzie nie do osiągnięcia dla innych.

Porównywanie się do innych kobiet ma również wiele negatywnych skutków. Będąc nieświadomą, że Twoja budowa anatomiczna może nie predysponować do wyglądania, jak u Twojej ulubionej Instagramowiczki, możesz nie tylko bardzo łatwo się zdemotywować, ale równie szybko popaść w kompleksy. A od tego już prosta droga do ulegania głodowi emocjonalnemu, który chętnie dopadnie Cię w godzinach wieczornych.

W takiej sytuacji najlepiej skupić się na pracy nad proporcjami, które Twoje ciało może osiągnąć. Trening siłowy będzie tutaj odpowiednim rozwiązaniem. Uprzedzamy – nie musisz się martwić, że Twoja sylwetka stanie się masywna. Odpowiednio skomponowane jednostki treningowe oraz dobry dobór ćwiczeń będą odpowiedzią na to, jak wymodelować talię.

Jeżeli nie wiesz jaki ciężar dobrać, na jakich ćwiczeniach się skupić oraz jak ułożyć kolejne serie, polecamy zasięgnąć porady u doświadczonego trenera, który z pewnością rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości dotyczące treningu siłowego.

Aby talia wydawała się optycznie węższa niż reszta Twojego ciała, możesz spróbować pracy nad plecami. Ale czy plecy są tutaj kluczem? Nie tylko. Wzmocnienie pośladków, które w efekcie je zaokrągli oraz podniesie, spowoduje, że Twoja talia automatycznie wyda się o wiele mniejsza, niż w rzeczywistości jest.

 

jak uzyskać talie osy?

 

Źródło: EnvatoElements / Autor: twenty20photos

 

Jak uzyskać talię osy? W Strefie Przemian wiemy, jak to zrobić!

Odpowiedni dobór ćwiczeń oraz wyzbycie się lęku przed treningiem siłowym to z pewnością kluczowe elementy starań o wcięcie w talii. Jednak proces gubienia niechcianych centymetrów zaczyna się nie na siłowni, a w Twojej kuchni. Pamiętaj również, że to, jak bardzo wąska stanie się Twoja talia jest również zależne od Twojej budowy anatomicznej, dlatego warto skupić się na odpowiednich proporcjach sylwetki.

Jeżeli szukasz rozwiązania na to, jak wymodelować talię, specjaliści w Strefie Przemian chętnie przygotują dla Ciebie spersonalizowany plan treningowy. Jak się do nas zgłosić? To bardzo proste, możesz zrobić to na dwa sposoby. Wystarczy, że wyślesz nam wiadomość na adres: kontakt@strefaprzemian.pl lub skontaktujesz się z nami przy użyciu formularza kontaktowego.

Jeżeli lubisz przyswajać informacje ze słuchu, zapraszamy na przygotowany przez nas materiał filmowy, który również odpowie na pytanie, jak uzyskać talię osy:

https://www.youtube.com/watch?v=vuWYMMbVPlo

Szukasz pomocy przy opracowaniu fit diety? W Strefie Przemian współpracujemy z kompetentnymi dietetykami – opracowali oni 7-dniowy bezpłatny jadłospis, który da Ci przedsmak naszych możliwości. Zapraszamy!

Zespół Strefa Przemian

Badania

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28181774/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32564299/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29372481/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28447854/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32012681/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30215930/

 

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0