logologo

Marzysz o umięśnionym brzuchu? Strefa Przemian podaje 2 sposoby na wyrzeźbienie brzucha!

Głównym celem Twoich treningów jest idealnie wyrzeźbiony sześciopak? Czy można schudnąć tylko w jednym problematycznym obszarze i co można zrobić, aby mieć ładnie zarysowane mięśnie brzucha? Strefa Przemian podaje 2 sposoby.

2 sposoby na wyrzeźbienie brzucha

Wiele osób uczęszczających na siłownię i marzących o fit brzuchu często opracowuje trening, wybierając ćwiczenia, które poświęcone są w całości obszarowi brzucha. Płaski i ładnie zarysowany brzuch to marzenie większości, ale czy robienie miliona brzuszków to klucz do sukcesu? Niestety jeżeli wyznajesz taki pogląd i szukasz najlepszych sposobów na wyrzeźbienie brzucha, musisz zmienić swoje podejście do niektórych kwestii. Sprawdź nasze 2 proste triki, które na dobre zmienią Twoje nastawienie do ćwiczeń na sześciopak.

ćwiczenia na brzuch szybki efekt 

Źródło: EnvatoElements / Autor: ikostudio

 

Fit brzuch: zacznij od kuchni!

Zanim przejdziemy do naszych 2 sposobów na wyrzeźbienie brzucha, czujemy się w obowiązku, aby zwrócić Ci uwagę na pewną kwestię. Prawdą jest, że droga do idealnego płaskiego brzucha nie zaczyna się na siłowni, czy na macie treningowej w domu, ale w kuchni.

Dobra dieta, eliminacja nawyku podjadania słodyczy oraz pozbycie się przetworzonych produktów to kwestie kluczowe w temacie dobrego żywienia. Bez eliminacji tych podstawowych wrogów fit brzucha, możesz w zasadzie zapomnieć o jakichkolwiek efektach.

Może zdziwi Cię fakt, że dieta stanowi około 60-70% całego sukcesu. Ćwiczenia mogą tylko pomóc zoptymalizować ten proces i go przyspieszyć. Podjęcie odpowiedniej decyzji podczas komponowania posiłku to pierwszy krok do wymarzonego fit brzucha. Opanowałeś już kuchenne podstawy? Czas zająć się ćwiczeniami.

proste ćwiczenie na brzuch co jeść

Źródło: EnvatoElements / Autor: merc67

 

Lokalne spalanie tkanki tłuszczowej to mit!

Trenowanie w taki sposób, aby spalać tkankę tłuszczową tylko w jednym miejscu to jeden z największych mitów w kontekście ćwiczeń na wyrzeźbienie brzucha. Proces spalania tłuszczu w organizmie zachodzi w sposób globalny.

Dlaczego zatem tak trudno schudnąć z obszaru brzucha? Dlatego, że anatomicznie jesteśmy tak stworzeni, że w tym miejscu procent tłuszczu jest stosunkowo wyższy niż w innych miejscach naszego ciała. Aby pozbyć się centymetrów i wytrenować fit brzuch, najważniejsza jest konsekwencja i wytrwałość. A więc co po kolei?

2 sposoby, jak wyrzeźbić brzuch

Po pierwsze należy zrozumieć jedną kwestię, a mianowicie, że ćwiczenia same w sobie nie powodują spalania tkanki tłuszczowej. Za to odpowiedni trening może stać się przydatnym narzędziem w Twoich rękach, zamieniając Twoje ciało w maszynę do spalania kalorii poprzez nakręcenie metabolizmu.

Tak podkręcony metabolizm będzie przyspieszał proces gubienia niechcianych centymetrów w sposób globalny. Dlatego potrzeba trochę czasu, aby zobaczyć rezultaty w postaci fit brzucha. Dodatkową korzyścią całego procesu jest całościowe modelowanie sylwetki. A jeżeli chodzi o to, jak wyrzeźbić brzuch, polecamy 2 sposoby:

 

1. Trening siłowy + ćwiczenia wielostawowe

Trening siłowy nie tylko wzmacnia mięśnie, przez co pozwala na świetne modelowanie sylwetki. Dodatkowo robi dokładnie to, o co nam chodzi, czyli nakręca metabolizm, pozwalając na całościowe zmniejszenie zawartości tkanki tłuszczowej w ciele.

Taka forma treningu gwarantuje, że kalorie spalane są nie tylko podczas samej sesji treningowej, ale również długo po zakończonych ćwiczeniach. Podczas ćwiczeń w ciele gromadzi się kwas mlekowy, który jest odpowiedzialny za wyrzut hormonu wzrostu do krwi, a ten z kolei pomoże zawalczyć o upragniony fit brzuch.

Ćwiczenia wielostawowe zapewniają nie tylko kopa dla Twojego metabolizmu, ale również gwarantują wszechstronny rozwój Twojego ciała. Im więcej mięśni zaangażujesz w pracę nad fit brzuchem, tym więcej energii będzie potrzebowało Twoje ciało na to, aby pokryć zapotrzebowanie energetyczne.

 

2. Interwały idealne ćwiczenia na wyrzeźbienie brzucha

W przeciwieństwie do długich i często jednostajnych sesji cardio, interwały cechują się przeplatanymi okresami wysiłku umiarkowanego i wysiłku maksymalnego. Pamiętaj, że interwały to idealne ćwiczenie na wyrzeźbienie brzucha, ale tylko jeżeli jesteś już roztrenowany i nie masz żadnych zdrowotnych przeciwwskazań do takiego treningu.

Jeżeli nie jesteś pewien swojego stanu zdrowia, rozważnym krokiem będzie skontaktowanie się z lekarzem lub fizjoterapeutą, który przeprowadzi odpowiednie badanie i podejmie decyzję. Dodatkowo jeżeli nie czujesz się jeszcze na siłach na interwały, możesz zacząć od sesji cardio, które idealnie przygotują Cię na cięższe treningi interwałowe.

ćwiczenia na brzuch 

Źródło: EnvatoElements / Autor: avanti_photo

 

Ćwiczenia na wyrzeźbienie brzucha ( zobacz : Strefa Przemian na pomoc! Szybki efekt! 

Aby Twoje starania o fit brzuch były jak najbardziej zoptymalizowane, warto skonsultować się z wykwalifikowanym trenerem – na przykład na siłowni, na którą chodzisz. Kluczem do sukcesu jest skomponowanie treningu tak, aby treningi siłowe przeplatały się z treningami interwałowymi.

Trenerzy oraz specjaliści ze Strefy Przemian również chętnie przyjdą Ci na ratunek w Twoich staraniach o to, jak wyrzeźbić brzuch. Z nami możesz liczyć na w pełni spersonalizowane podejście oraz pomoc w rozwianiu wszystkich wątpliwości dotyczących techniki oraz diety.

Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć materiał zawarty w artykule, przygotowaliśmy również krótki film na temat 2 sposobów na wyrzeźbienie brzucha:

 

https://www.youtube.com/watch?v=6w-bt0EvTrI&ab_channel=BartekSzemraj

 

Masz jakieś pytania, a może potrzebujesz pomocy z ułożeniem diety lub pozbyciem się nawyku podjadania słodkich przekąsek? Nic prostszego. Napisz do nas przez formularz kontaktowy lub na adres: kontakt@strefaprzemian.pl. Jeżeli szukasz kulinarnych inspiracji, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Po zapisaniu się do naszego newslettera prześlemy Ci darmowe menu na 7 dni, które z pewnością zainspiruje Cię podczas przygotowywania zdrowych dań.

Zespół Strefa Przemian

Badania:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11882927/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32521745/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31830334/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22777332/

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0