logologo

Marzysz o umięśnionym brzuchu? Strefa Przemian podaje 2 sposoby na wyrzeźbienie brzucha!

Głównym celem Twoich treningów jest idealnie wyrzeźbiony sześciopak? Czy można schudnąć tylko w jednym problematycznym obszarze i co można zrobić, aby mieć ładnie zarysowane mięśnie brzucha? Strefa Przemian podaje 2 sposoby.

2 sposoby na wyrzeźbienie brzucha

Wiele osób uczęszczających na siłownię i marzących o fit brzuchu często opracowuje trening, wybierając ćwiczenia, które poświęcone są w całości obszarowi brzucha. Płaski i ładnie zarysowany brzuch to marzenie większości, ale czy robienie miliona brzuszków to klucz do sukcesu? Niestety jeżeli wyznajesz taki pogląd i szukasz najlepszych sposobów na wyrzeźbienie brzucha, musisz zmienić swoje podejście do niektórych kwestii. Sprawdź nasze 2 proste triki, które na dobre zmienią Twoje nastawienie do ćwiczeń na sześciopak.

ćwiczenia na brzuch szybki efekt 

Źródło: EnvatoElements / Autor: ikostudio

 

Fit brzuch: zacznij od kuchni!

Zanim przejdziemy do naszych 2 sposobów na wyrzeźbienie brzucha, czujemy się w obowiązku, aby zwrócić Ci uwagę na pewną kwestię. Prawdą jest, że droga do idealnego płaskiego brzucha nie zaczyna się na siłowni, czy na macie treningowej w domu, ale w kuchni.

Dobra dieta, eliminacja nawyku podjadania słodyczy oraz pozbycie się przetworzonych produktów to kwestie kluczowe w temacie dobrego żywienia. Bez eliminacji tych podstawowych wrogów fit brzucha, możesz w zasadzie zapomnieć o jakichkolwiek efektach.

Może zdziwi Cię fakt, że dieta stanowi około 60-70% całego sukcesu. Ćwiczenia mogą tylko pomóc zoptymalizować ten proces i go przyspieszyć. Podjęcie odpowiedniej decyzji podczas komponowania posiłku to pierwszy krok do wymarzonego fit brzucha. Opanowałeś już kuchenne podstawy? Czas zająć się ćwiczeniami.

proste ćwiczenie na brzuch co jeść

Źródło: EnvatoElements / Autor: merc67

 

Lokalne spalanie tkanki tłuszczowej to mit!

Trenowanie w taki sposób, aby spalać tkankę tłuszczową tylko w jednym miejscu to jeden z największych mitów w kontekście ćwiczeń na wyrzeźbienie brzucha. Proces spalania tłuszczu w organizmie zachodzi w sposób globalny.

Dlaczego zatem tak trudno schudnąć z obszaru brzucha? Dlatego, że anatomicznie jesteśmy tak stworzeni, że w tym miejscu procent tłuszczu jest stosunkowo wyższy niż w innych miejscach naszego ciała. Aby pozbyć się centymetrów i wytrenować fit brzuch, najważniejsza jest konsekwencja i wytrwałość. A więc co po kolei?

2 sposoby, jak wyrzeźbić brzuch

Po pierwsze należy zrozumieć jedną kwestię, a mianowicie, że ćwiczenia same w sobie nie powodują spalania tkanki tłuszczowej. Za to odpowiedni trening może stać się przydatnym narzędziem w Twoich rękach, zamieniając Twoje ciało w maszynę do spalania kalorii poprzez nakręcenie metabolizmu.

Tak podkręcony metabolizm będzie przyspieszał proces gubienia niechcianych centymetrów w sposób globalny. Dlatego potrzeba trochę czasu, aby zobaczyć rezultaty w postaci fit brzucha. Dodatkową korzyścią całego procesu jest całościowe modelowanie sylwetki. A jeżeli chodzi o to, jak wyrzeźbić brzuch, polecamy 2 sposoby:

 

1. Trening siłowy + ćwiczenia wielostawowe

Trening siłowy nie tylko wzmacnia mięśnie, przez co pozwala na świetne modelowanie sylwetki. Dodatkowo robi dokładnie to, o co nam chodzi, czyli nakręca metabolizm, pozwalając na całościowe zmniejszenie zawartości tkanki tłuszczowej w ciele.

Taka forma treningu gwarantuje, że kalorie spalane są nie tylko podczas samej sesji treningowej, ale również długo po zakończonych ćwiczeniach. Podczas ćwiczeń w ciele gromadzi się kwas mlekowy, który jest odpowiedzialny za wyrzut hormonu wzrostu do krwi, a ten z kolei pomoże zawalczyć o upragniony fit brzuch.

Ćwiczenia wielostawowe zapewniają nie tylko kopa dla Twojego metabolizmu, ale również gwarantują wszechstronny rozwój Twojego ciała. Im więcej mięśni zaangażujesz w pracę nad fit brzuchem, tym więcej energii będzie potrzebowało Twoje ciało na to, aby pokryć zapotrzebowanie energetyczne.

 

2. Interwały idealne ćwiczenia na wyrzeźbienie brzucha

W przeciwieństwie do długich i często jednostajnych sesji cardio, interwały cechują się przeplatanymi okresami wysiłku umiarkowanego i wysiłku maksymalnego. Pamiętaj, że interwały to idealne ćwiczenie na wyrzeźbienie brzucha, ale tylko jeżeli jesteś już roztrenowany i nie masz żadnych zdrowotnych przeciwwskazań do takiego treningu.

Jeżeli nie jesteś pewien swojego stanu zdrowia, rozważnym krokiem będzie skontaktowanie się z lekarzem lub fizjoterapeutą, który przeprowadzi odpowiednie badanie i podejmie decyzję. Dodatkowo jeżeli nie czujesz się jeszcze na siłach na interwały, możesz zacząć od sesji cardio, które idealnie przygotują Cię na cięższe treningi interwałowe.

ćwiczenia na brzuch 

Źródło: EnvatoElements / Autor: avanti_photo

 

Ćwiczenia na wyrzeźbienie brzucha ( zobacz : Strefa Przemian na pomoc! Szybki efekt! 

Aby Twoje starania o fit brzuch były jak najbardziej zoptymalizowane, warto skonsultować się z wykwalifikowanym trenerem – na przykład na siłowni, na którą chodzisz. Kluczem do sukcesu jest skomponowanie treningu tak, aby treningi siłowe przeplatały się z treningami interwałowymi.

Trenerzy oraz specjaliści ze Strefy Przemian również chętnie przyjdą Ci na ratunek w Twoich staraniach o to, jak wyrzeźbić brzuch. Z nami możesz liczyć na w pełni spersonalizowane podejście oraz pomoc w rozwianiu wszystkich wątpliwości dotyczących techniki oraz diety.

Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć materiał zawarty w artykule, przygotowaliśmy również krótki film na temat 2 sposobów na wyrzeźbienie brzucha:

 

https://www.youtube.com/watch?v=6w-bt0EvTrI&ab_channel=BartekSzemraj

 

Masz jakieś pytania, a może potrzebujesz pomocy z ułożeniem diety lub pozbyciem się nawyku podjadania słodkich przekąsek? Nic prostszego. Napisz do nas przez formularz kontaktowy lub na adres: kontakt@strefaprzemian.pl. Jeżeli szukasz kulinarnych inspiracji, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Po zapisaniu się do naszego newslettera prześlemy Ci darmowe menu na 7 dni, które z pewnością zainspiruje Cię podczas przygotowywania zdrowych dań.

Zespół Strefa Przemian

Badania:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11882927/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32521745/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31830334/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22777332/

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!