logologo

🤔 Jak schudnąć 5 kg w 3 dni? 🎁 Co zrobić, żeby schudnąć - 4 niezawodne wskazówki!

Czy można w krótkim czasie zrzucić kilka kilogramów? Jak schudnąć 5 kg w 3 dni i czy to w ogóle możliwe? Przekonaj się z naszymi 4 wskazówkami, które gwarantują szybkie efekty. Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Jak schudnąć 5 kg w 3 dni: sprawdź nasze 4 niezawodne wskazówki

Przeglądając najgłębsze zakątki internetu, Twój wzrok jest z pewnością przyciągany przez nagłówki o szybkich dietach, które w krótkim czasie zdziałają cuda. To wszystko brzmi bardzo zachęcająco, ale równie niewiarygodnie, prawda? Co Ty na to, żebyśmy podali Ci idealny przepis na to, jak schudnąć 5 kg w 3 dni – przepis, który naprawdę działa i nie jest tylko pustą reklamą czy nieudolną próbą przyciągnięcia Twojej uwagi? Przeczytaj nasz artykuł, a poznasz 4 kluczowe wskazówki, które nie tylko pozwolą Ci zrzucić niechciane kilogramy w krótkim czasie, ale również nauczą Cię, jak na stałe zmienić swoje podejście do pewnych kwestii żywieniowych.

 

jak schudnąć w 3 dni 5 kg

Źródło: EnvatoElements / Autor: twenty20photos

 

Jak schudnąć 5 kg w 3 dni: czy to naprawdę działa?

Pomimo, że na pierwszy rzut oka jest to dosyć niewiarygodne, istnieje kilka sposobów, które szybko pomogą Ci pozbyć się kilku kilogramów bez potrzeby stosowania restrykcyjnych diet, opartych na redukcji kalorii. Aby jednak dobrze zabrać się do tego przedsięwzięcia, warto zastanowić się, czym tak naprawdę jest Twoja waga i co się na nią składa.

Pod liczbą wyświetlaną przez Twoją łazienkową wagę kryje się kilka pomniejszych elementów składowych. Należą do nich:

●      masa mięśniowa,

●      tkanka tłuszczowa,

●      zawartość żołądka oraz jelit,

●      poziom wody w organizmie.

Zastanawiasz się, jak te elementy pomogą odpowiedzieć Ci na pytanie, jak schudnąć w 3 dni 5 kg? Bardzo prosto.

Możesz z miejsca wyeliminować z równania masę mięśniową oraz tkankę tłuszczową, ponieważ te 2 elementy nie zmienią się zbyt wiele w ciągu kilku dni. Za to warto skupić się na tych punktach z listy, na które masz realny wpływ, czyli na zawartości żołądka i jelit oraz na poziomie wody w organizmie. Pracując nad nimi, jesteś w stanie osiągnąć namacalne efekty i pozbyć się aż 5 kg w 3 dni bez głodzenia się.

 

1. Odpoczynek dla jelit

Jelita to bardzo długi organ w ludzkim ciele, który może pomieścić dużą objętość treści pokarmowej. Oczywiście objętość ta będzie zależna w dużej mierze od osoby – wiadomo, że ludzie o bardzo szczupłej sylwetce będą w stanie pomieścić tej treści o wiele mniej w swoich jelitach.

Jedząc z określoną częstotliwością (co bywa często sugestią w przypadku wielu internetowych diet), cały czas dokładasz do tego, co już znajduje się w Twoim układzie pokarmowym. Dlatego nie powinieneś się dziwić, że taki sposób odżywiania prowadzi do wzrostu wagi.

Jeżeli chcesz pozbyć się zawartości jelit, warto spróbować jedzenia mniej i rzadziej, na przykład próbując postu przerywanego. Do najpopularniejszych przykładów postu okresowego należą: dieta 12/12, dieta 16/8 oraz posty 24 i 48-godzinne. Oczywiście jeżeli w dłuższej perspektywie myślisz o wprowadzeniu diety IF, a Twoim nawykiem było do tej pory jedzenie co określoną liczbę godzin, będziesz musiał przejść kilkutygodniowy proces adaptacji.

Krótki przerywany post będzie idealną odpowiedzią na to, jak schudnąć 5 kg w 3 dni. Całe jedzenie po prostu zostanie usunięte z organizmu i automatycznie Twoja waga spadnie.

 

jak schudnąć w 3 dni 5 kg

Źródło: EnvatoElements / Autor: Prostock-studio

 

2. Woda w organizmie: jak pozbyć się wody podskórnej?

Kobiety to grupa osób, która najczęściej narzeka na zbyt dużą ilość wody w organizmie i pyta o to, jak pozbyć się wody podskórnej. Wdrożenie prostej zasady może okazać się również pomocne, jeżeli starasz się zrzucić 5 kg w 3 dni bez głodzenia się. Jak to możliwe? Odpowiedź na to pytanie może Cię zdziwić. Wystarczy, że zaczniesz więcej solić.

Zapaliła Ci się ostrzegawcza lampka w głowie, ponieważ od lat mówi się, że należy zmniejszać ilość soli w diecie, a nie ją zwiększać? A jednak! Powodów do zbierania się wody podskórnej jest wiele, ale prawdą jest, że w idealnej sytuacji powinno się dużo solić i dużo pić. Dlaczego?

Organizm pozbywa się wody wtedy, kiedy w ciele jest wysoki poziom sodu. Jeżeli poziom sodu spada, ciało chętniej zatrzymuje wodę, ponieważ nie chce pozbywać się pierwiastka, który jest mu niezbędny do funkcjonowania i przeprowadzania szeregu procesów.

Dlatego warto dosalać każdą potrawę dodatkową szczyptą soli, aby skutecznie zwalczyć wodę podskórną. Pamiętaj jednak, że wraz ze wzrostem podaży soli, należy zwiększyć ilość wody, którą pijesz w ciągu dnia. Posłuchaj naszej rady i pożegnaj się z uporczywym nadmiarem wody podskórnej raz na zawsze.

 

3. Włącz aktywność fizyczną do swoich nawyków

Aktywność fizyczna to podstawa nie tylko do tego, aby zacząć szybko pozbywać się nadprogramowych kilogramów, ale również klucz do zachowania zdrowia przez długie lata. To prawda stara jak świat. Jak aktywność fizyczna może pomóc pozbyć się 5 kg w 3 dni bez głodzenia się?

Im więcej się ruszasz, tym bardziej pracują Twoje jelita. W efekcie treść znajdująca się wewnątrz szybciej przesuwa się w dół i jest wydalana, a Ty możesz cieszyć się znikającymi kilogramami. No dobrze, ale jaka aktywność fizyczna jest najbardziej skuteczna?

Tutaj pozostawiamy Ci pełną dowolność, ponieważ każdy rodzaj aktywności fizycznej ma zbawienny wpływ na Twój organizm. Tak – nawet spacer! A jeżeli uważasz, że spacerowanie to nuda wszechczasów, zamień spacer w spotkanie towarzyskie i zabierz na niego swojego przyjaciela lub znajomego. Czas upłynie Wam na miłej rozmowie, a Twoje jelita Ci za to podziękują i szybciej zgubisz 5 kg w 3 dni bez głodzenia się. Pamiętaj: ruch to zdrowie!

 

4. Zadbaj o jakość snu, a waga sama poleci w dół

Oprócz aktywności fizycznej, bardzo ważne jest, abyś zadbał o jakość swojego snu. Sen nie tylko wspomaga regenerację, ale również reguluje poziom hormonów, które mogą łatwo pokrzyżować Twoje plany w temacie tego, jak w 3 dni schudnąć 5 kg.

Dodatkową zaletą dobrego snu jest zmniejszenie poziomu stresu, który charakteryzuje się bardzo negatywnym wpływem na wszystkie procesy w Twoim organizmie. Im bardziej intensywny stres, którego doświadczasz, tym większy proces zapalny w ciele. No tak, ale każdy się stresuje – powiesz.

To prawda, ale nie każdy jest świadomy tego, że za wszelką cenę warto zapanować nad czynnikami, które podnoszą poziom stresu. Zwiększający się stan zapalny w wyniku stresorów w rezultacie prowadzi do podwyższonego poziomu wody podskórnej, która z kolei powoduje, że waga łazienkowa pokazuje więcej kilogramów.

Regulacja i zapanowanie nad poziomem stresu to bardzo ważny czynnik w gubieniu niechcianej oponki. Z pewnością w jej redukcji pomocne będą wymienione wcześniej spacery. Bo jak wszyscy wiemy – w zdrowym ciele, zdrowy duch!

jak schudnąć w 3 dni 5 kg

Źródło: EnvatoElements / Autor: OksaLy

 

Odwieczny dylemat: czy warto się ważyć?

Codzienne ważenie się po wstaniu z łóżka to Twój stały rytuał? Mamy dobrą i złą wiadomość – zła to taka, że musisz zmienić swoje nawyki, a dobra, że możesz schować wagę łazienkową na dno szafy i wyjmować ją tylko raz w miesiącu. Zastanawiasz się dlaczego?

Z prostej przyczyny. Postępy w zrzucaniu nadprogramowych kilogramów nie powinny być mierzone na podstawie tego, jak szybko spadają cyfry na wadze. Powinieneś raczej przykładać wagę do poprawy samopoczucia, zauważalnych zmian w wyglądzie sylwetki, redukcji centymetrów w pasie i spadku % tkanki tłuszczowej, a nawet poprawy wyglądu cery.

Liczby na wadze to tylko jedna ze składowych Twoich postępów. Musisz nauczyć się brać wszystkie elementy pod lupę w walce o lepsze nawyki, zdrowszy tryb życia i utratę niechcianych kilogramów. Dzięki holistycznemu podejściu będziesz miał większą motywację.

W pewnym momencie na Twojej drodze do lepszej sylwetki waga zacznie spadać bardzo powoli, co może doprowadzić do nagłego uczucia demotywacji, zaprzepaszczając rezultaty, które mógłbyś potencjalnie osiągnąć. Dlatego skupiając się na wszystkich elementach, umocnisz się w przekonaniu, że ciągle idziesz do przodu. Zatrzymująca się waga może dać fałszywy obraz tego, że nie robisz postępów, mimo że prawda jest zgoła inna.

 

jak schudnąć w 3 dni 5 kg

 Źródło: EnvatoElements / Autor: rawf8

 

Jak schudnąć 5 kg w 3 dni: zrób to z naszą pomocą!

Wymienione w naszym artykule porady dotyczące tego, jak schudnąć 5 kg w 3 dni poparte są wieloletnim doświadczeniem, a wdrożenie ich na dłuższą metę z pewnością poprawi nie tylko Twoje samopoczucie, ale również stan zdrowia.

Potrzebujesz konsultacji dotyczącej tego, jak schudnąć w 3 dni 5 kg, a może chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat redukcji wody podskórnej? Nadal boisz się zwiększyć podaż soli? Nie martw się, w Strefie Przemian czeka już sztab specjalistów, który chętnie rozwieje Twoje wątpliwości. Aby jeszcze bardziej wzbogacić nasz artykuł, przygotowaliśmy krótki materiał filmowy, który podpowie Ci, jak schudnąć 5 kg w 3 dni:

https://www.youtube.com/watch?v=tIwfPsMcXtU&ab_channel=BartekSzemraj

Masz pytania dotyczące postu przerywanego? Nie krępuj się i wyślij swoje zapytanie na: kontakt@strefaprzemian.pl. Jeśli podstawy diety IF nie stanowią dla Ciebie wyzwania, ale chętnie poznasz przykładowe dania, które mógłbyś włączyć do swojego codziennego menu, możesz zapisać się do naszego newslettera. Po zasubskrybowaniu otrzymasz darmowy jadłospis na 7 dni. Zapraszamy!

Zespół Strefa Przemian

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5409798/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5572489/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29466592/

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0