logologo

🎁😍 Jak pozbyć się cellulitu? Niezawodne sposoby na cellulit

Nieestetyczna pomarańczowa skórka na udach to zmora wielu kobiet, niezależnie od ich wagi. Jak pozbyć się cellulitu? Przedstawiamy skuteczne sposoby!

Jak pozbyć się cellulitu i z dumą prezentować gładkie uda i pośladki? Strefa Przemian przedstawia sprawdzone sposoby na pomarańczową skórkę! 

Jak pozbyć się cellulitu? Niezawodne sposoby od Strefy Przemian

Nieestetyczna pomarańczowa skórka na udach i pośladkach to zmora wielu kobiet, niezależnie od ich masy ciała. Kluczem do zmniejszenia jej widoczności są nie tylko regularne masaże i stosowanie specjalistycznych kosmetyków, ale przede wszystkim zmiana stylu życia, włączając w to nawyki żywieniowe. Jak pozbyć się cellulitu i z dumą prezentować nogi w krótkich spodenkach i sukienkach? Strefa Przemian przedstawia sprawdzone sposoby na cellulit, dzięki którym pozbędziesz się jednego ze swoich kompleksów! 

Źródło: EnvatoElements/Autor: TrendsetterImages

4 niezawodne sposoby na cellulit 

1. Trening siłowy

Nie ulega wątpliwości, że trening siłowy to jeden z najskuteczniejszych sposobów na cellulit. Przyczynia się on do rozbudowy mięśni, w związku z czym skóra staje się bardziej jędrna. Z pewnością nie raz natknąłeś się w swoim życiu na szczupłą osobę, której uda pokryte były pomarańczową skórką. Jak widać, masa ciała nie zawsze gra tutaj kluczową rolę, gdyż cellulit może wynikać właśnie ze słabo rozwiniętej tkanki mięśniowej.

Jesteś kobietą i obawiasz się, że ćwiczenia na siłowni zamienią Cię w kulturystkę? Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że osiągnięcie kulturystycznej sylwetki to nie lada wyczyn i ogromny wysiłek. Jeśli amatorsko ćwiczysz i po prostu zdrowo się odżywiasz, Twoje ciało nie nabierze męskich cech, nawet przy dźwiganiu bardzo dużych ciężarów. Pamiętaj, że 5 czy 10-kilogramowe hantle z czasem mogą być niewystarczające. Zwiększaj stopniowo obciążenie, aby Twoje mięśnie regularnie dostawały nowe bodźce do rozwoju. 

2. Wyeliminowanie nabiału

Całkowite wyeliminowanie nabiału z jadłospisu może przynieść korzyści zarówno Twojej cerze, jak i skórze na udach czy pośladkach. Jego nadmiar w diecie często przyczynia się do gromadzenia wody w organizmie, co zwiększa widoczność pomarańczowej skórki. Jeśli nie wyobrażasz sobie odstawienia mleka i jego przetworów na stałe, spróbuj zrezygnować z nich na miesiąc. Być może efekty zachęcą Cię do tego stopnia, że już do nich nie wrócisz. 

Źródło: EnvatoElements/Autor: grafvision

3. Regularne picie wody 

Jak pozbyć się cellulitu? Zadbaj o odpowiednie nawodnienie! Nie od dziś wiadomo, że regularne picie wody to podstawa dobrego zdrowia, samopoczucia i utrzymania skóry w nienagannej kondycji. Zbyt niska podaż płynów w diecie może w znacznym stopniu przyczynić się do jej pogorszenia, w tym powstawania cellulitu. Niestety wśród wielu osób wciąż panuje przekonanie, że im więcej wody się spożywa, tym więcej odkłada się jej w tkankach. Nic bardziej mylnego! Mechanizm jest zupełnie odwrotny – Twój organizm zacznie magazynować wodę w momencie, gdy będzie dostawał jej zbyt mało z zewnątrz. Optymalna ilość płynów to mniej więcej dwa litry dziennie.

4. Ograniczenie węglowodanów

Ograniczenie węglowodanów, zwłaszcza tych z wysokoprzetworzonej żywności, to bardzo skuteczny sposób na cellulit. Jeśli nie potrafisz całkowicie się bez nich obejść, uwzględnij w swoim menu kasze, warzywa oraz owoce. Spożywając słodycze, fast foody i inne tego typu produkty, będziesz szybciej przybierać na wadze i gromadzić wodę. Co więcej, na co dzień będzie towarzyszyć Ci nieprzyjemne uczucie napuchnięcia i ciężkości. Warto dodać, że mocno przetworzone źródła węglowodanów wywołują stany zapalne w organizmie, które negatywnie wpływają zarówno na skórę, jak i ogólną kondycję psychofizyczną.

Jak pozbyć się cellulitu? Strefa Przemian wie, jak to zrobić! 

Trudno jest dziś spotkać osobę – zwłaszcza kobietę – która nie zmagałaby się z cellulitem. Fakt ten nie powinien nikogo dziwić – w końcu pomarańczowa skórka to nie tylko skutek zaniedbań dietetycznych, ale również zbyt niskiej podaży wody oraz mało rozbudowanej tkanki mięśniowej. Jak pozbyć się cellulitu? Wiele przydatnych informacji na ten temat znajdziesz w poniższym materiale filmowym: 

https://www.youtube.com/watch?v=BXIzNg9dOJ8&ab_channel=AniaKolasinska 

Niezależnie od tego, czy szukasz sposobów na cellulit, czy zależy Ci na poprawie swojego codziennego funkcjonowania, zawsze możesz poprosić o pomoc naszych specjalistów. W Strefie Przemian nie skupiamy się jedynie na odchudzaniu – u nas możesz liczyć na ogromne wsparcie zarówno w kwestii diety i treningu, jak i zdrowia i samopoczucia. Zmagasz się z zaburzeniami odżywiania? A może szybko poddajesz się w swoich działaniach? Zespół Strefy Przemian chętnie zmotywuje Cię do pracy nad sobą i udzieli kilku praktycznych wskazówek!

Dieta kojarzy Ci się z czymś trudnym i monotonnym? W Strefie Przemian raz na zawsze zapomnisz o nudzie i ogromnych wyrzeczeniach! U nas nie ma miejsca na drastyczne cięcie kalorii i stosowanie restrykcyjnych diet. Wystarczy, że zapoznasz się z naszymi przepisami, a sam się przekonasz, że zdrowe posiłki potrafią być naprawdę smaczne i urozmaicone! Najwięcej z nich znajdziesz na naszym blogu, Instagramie, kanale YouTube oraz na swoim prywatnym koncie w naszym serwisie. Ale to nie wszystko! Zapisując się do naszego newslettera, otrzymasz bezpłatny jadłospis na 7 dni. 

Masz pytania do naszych trenerów i dietetyków? Wyślij swoją wiadomość poprzez formularz kontaktowy lub na adres e-mail kontakt@strefaprzemian.pl. Zapraszamy! 

Zespół Strefa Przemian

 

Badania:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18489274/ 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16874227/ 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2908954/ 

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0