logologo

Ćwiczenia na szczupłe uda. Jak schudnąć z wewnętrznej strony ud?

Wybierając treningi pod kątem nadchodzących ciepłych dni, wiele kobiet zwraca szczególną uwagę na to, jak schudnąć z wewnętrznej strony ud. Jakie ćwiczenia wybierać, a jakich unikać? Zapraszamy na artykuł!

Jakie ćwiczenia na szczupłe uda wykonywać, aby skutecznie kształtować kobiecą sylwetkę

Marzysz o zrzuceniu nadprogramowych kilogramów, ale najbardziej nurtuje Cię to, jak schudnąć z ud? Ćwiczenia i opisy jednostek treningowych dostępnych online bardzo często skupiają się na liczbie serii oraz powtórzeń, ale rzadko kiedy poruszają temat tego, jak schudnąć z wewnętrznej strony ud. Jeśli do tej pory nie znalazłaś odpowiedzi na to pytanie, zapraszamy na nasz artykuł, w którym pokażemy, co zrobić, aby pomóc Ci osiągnąć upragniony cel, nie rozbudowując nadmiernie Twoich nóg!

 

Jak wyrzeźbić sylwetkę kobiecą w domu: ćwiczenia na szczupłe uda

Siedzący tryb życia i brak samokrytyki w zakresie produktów, które codziennie lądują na Twoim talerzu sprawiły, że szukasz sposobów na zwalczenie uporczywej oponki wokół brzucha? Idealnie byłoby również gdybyś od razu odpowiedziała sobie na pytanie, jak schudnąć z wewnętrznych partii ud – czyż nie?

Zadanie na pewno nie jest łatwe, ale z pewnością nie należy również do niewykonalnych. Musisz mieć świadomość, że oprócz wdrożenia odpowiedniego schematu treningowego, ważne jest, aby wprowadzić również zmiany w swoich nawykach żywieniowych. Wyeliminowanie przetworzonych produktów, ograniczenie słodkich przekąsek oraz polubienie się z warzywami to pierwsze kroki do sukcesu w walce o piękną sylwetkę.

Jeżeli natomiast chodzi o ćwiczenia na szczupłe uda, kluczowe jest wdrożenie 3 kroków, które będą skutecznie wspierać starania o to, jak schudnać z wewnętrznych partii ud, nawet bez wychodzenia z domu! Jakie to kroki?

Ćwiczenia na szczupłe uda

Źródło: EnvatoElements / Autor: arthurhidden

 

3 proste kroki w walce o smukłe uda

1.     Rozbijanie

Ten krok jest nieco kontrowersyjny. Wiele osób uważa, że manualne rozbijanie tkanki tłuszczowej w okolicy wewnętrznej części ud na nic się nie zda, ale ta metoda ma również rzeszę zwolenników. Na czym polega rozbijanie?

Można to zrobić na 2 proste sposoby. Pierwszy to zapisanie się na wizytę u fizjoterapeuty lub masażysty, który sprawnie zajmie się rozbijaniem tkanki tłuszczowej. Natomiast drugi to wykonanie takiego masażu samodzielnie – w domu lub na siłowni.

Aby go wykonać, można użyć rollera lub pistoletu do masażu. Ten pierwszy dostępny jest za niewielką kwotę w wielu sklepach internetowych i wchodzi w skład podstawowego wyposażenia wielu siłowni. Oczywiście najważniejsza jest systematyczność. Jednorazowy masaż nie wystarczy w kontekście tego, jak schudnąć z wewnętrznej strony ud.

 

2. Wzmacnianie: ćwiczenia na szczupłe uda

Jeżeli zastanawiasz się, jak schudnąć z wewnętrznej części ud musisz zatroszczyć się o ogólne wzmocnienie nóg. Najlepszym ćwiczeniem w tym celu będą przysiady. Jednak należy być ostrożnym, wdrażając to ćwiczenie do swoich jednostek treningowych. Dlaczego?

Ponieważ zbyt intensywne przysiady mogą spowodować, że Twoje mięśnie nadmiernie rozrosną się wszerz. A przecież tego nie chcesz – jak więc ćwiczyć?

Aby uniknąć niechcianego rozrastania się ud i zachować umiar w kształtowaniu kobiecej sylwetki, należy wykonywać przysiady w odpowiednich seriach. Osoby początkujące powinny zacząć od 10 powtórzeń w 3 seriach. Jeżeli etap początkowy treningów masz już za sobą, możesz dołożyć jedną serię więcej – to z pewnością wystarczy, aby wzmocnić Twoje uda, unikając przy tym efektu muskularnych nóg.

Ćwiczenia na uda

Źródło: EnvatoElements / Autor: bernardbodo

 

3. Spalanie

Jeżeli udało Ci się wdrożyć 2 poprzednie wskazówki, czas przejść do upragnionego spalania. Jak schudnąć z ud? Ćwiczenia, które powinny Cię zainteresować to z pewnością trening siłowy oraz interwały.

Interwały to klucz do sukcesu w temacie tego, jak wyrzeźbić sylwetkę kobiecą w domu. Jednak jest pewien haczyk. Jaki? Aby wykonywać treningi interwałowe, musisz po pierwsze być już nieco zaprawiona w zakresie regularnej aktywności fizycznej oraz nie mieć żadnych zdrowotnych przeciwwskazań do wykonywania takiego treningu.

Jeżeli nie jesteś pewna, czy spełniasz ten warunek, warto skontaktować się z wykwalifikowanym fizjoterapeutą lub ortopedą, który zbada Twój aparat ruchu i podejmie odpowiednią decyzję. Warto również zacząć od treningów cardio, które z biegiem czasu idealnie przygotują Cię na nadchodzące sesje interwałowe.

 

Trening na szczupłe uda

Źródło: EnvatoElements / Autor: microgen

 

Ćwiczenia na szczupłe uda: jakie interwały wykonywać?

Jeżeli nie jesteś bardzo zaawansowaną zawodniczką w temacie interwałów, nie martw się. Mamy idealne rozwiązanie na początek– a jest nim tabata. Nigdy nie słyszałaś o tabacie?

Tabata to trening metaboliczny, który w przypadku regularnego stosowania pozwala efektywnie zredukować tkankę tłuszczową. Wystarczy, że będziesz wykonywała go przez 4 minuty, a w dłuższej perspektywie czasu będziesz nie tylko cieszyła się spadkiem wagi, ale również poznasz odpowiedź na to, jak schudnąć z wewnętrznych partii ud.

Myślisz, że 4-minutowy trening to za mało? Wkomponuj go w swój plan treningowy i sama przekonaj się o jego zbawiennych efektach. W ciągu 4 minut wykonaj 8 serii, jedna za drugą, składających się z 20 sekund pracy oraz 10 sekund odpoczynku. Jeżeli włożysz w nie maksimum zaangażowania, gwarantujemy, że trening ten okaże się wymagający, nawet jeżeli jesteś zaprawiona w boju!

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie ćwiczenia można wykonywać podczas tabaty, na początek proponujemy zwykły bieg bokserski. Dlaczego? Ponieważ jest on stosunkowo bezpieczny dla Twoich stawów, a podczas jego wykonywania pracuje wiele partii mięśni. Jeżeli okres roztrenowania masz już za sobą, wybierz ćwiczenia według własnych preferencji i upodobań.

 

Przewaga ćwiczeń wielostawowych nad wysiłkiem lokalnym

Tak jak w przypadku biegu bokserskiego, warto wybierać takie ćwiczenia, które zaangażują jak największą partię mięśni – jest to prosty sekret kształtowania kobiecej sylwetki.

Dzięki ich zbawiennemu wpływowi na Twój metabolizm ćwiczenia wielostawowe staną się tajną bronią nie tylko podczas walki z nadprogramowymi kilogramami, ale również wśród osób, które szukają sposobów, jak schudnąć z wewnętrznych partii ud. Przecież walcząc z uporczywą tkanką tłuszczową, gubimy ją równomiernie na całym ciele, a nie tylko w obszarze wybranej partii, nad którą w danym momencie pracujemy.

Złożoność ćwiczeń wielostawowych zapewnia harmonijny rozwój poszczególnych partii mięśni. Dzieję się to, dzięki temu że stymulują one włókna mięśniowe zarówno mięśni zaangażowanych w ruch, jak i tych, które są do nich antagonistyczne.

Wybór ćwiczeń wielostawowych jest również świetnym sposobem na to, jak wyrzeźbić sylwetkę kobiecą w domu, ponieważ zapobiega dysproporcjom, które na dłuższą metę mogą prowadzić do kontuzji (tak, nawet podczas wykonywania podstawowych czynności dnia codziennego).

 

Jak schudnąć z ud? Ćwiczenia z pomocą Strefy Przemian!

Jeżeli zainteresował Cię temat tego, jak schudnąć z wewnętrznych partii ud, ale szukasz urozmaicenia swoich treningów – nic prostszego. Daj nam znać, kontaktując się z naszymi specjalistami przez formularz dostępny na stronie. Nasi trenerzy chętnie pomogą Ci ze wszystkimi wątpliwościami dotyczącymi poprawnej techniki i struktury Twoich treningów. Dodatkowo przygotowaliśmy krótki filmik na temat tego, jak schudnąć z wewnętrznej partii ud, z którego dowiesz się więcej na temat kształtowania kobiecej sylwetki:

 

https://youtu.be/066fOLuFbvQ

Możesz się również zgłosić do nas, jeżeli jesteś zainteresowana indywidualnymi planami treningowymi. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami pod adresem: kontakt@strefaprzemian.pl. Szukasz inspiracji w kuchni? Po zapisaniu się do naszego newslettera wyślemy Ci dostęp do jadłospisu na 7 dni, który z pewnością zainspiruje Cię na przyszłość.

Zespół Strefa Przemian

Badania:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22777332/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27748956/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28401638/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30765340/

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!