logologo

🔥 3 ćwiczenia na szczupłe uda. 🔥 Jakie ćwiczenia stosować bez rozbudowania ud!

Dla wielu kobiet pożądanym efektem ćwiczeń są zgrabne, smukłe uda bez efektu nadmiernego rozbudowania górnej partii nóg. Jak można to osiągnąć w łatwy sposób i czy przysiady to ćwiczenie dla wszystkich? Strefa Przemian podpowiada 3 ćwiczenia na szczupłe uda!

3 ćwiczenia na szczupłe uda, które nie rozbudują nadmiernie Twoich nóg

Wiele kobiet marzy o tym, aby ich forma była idealna na lato. Dlatego im cieplej robi się za oknem, tym częstsze i bardziej intensywne stają się nasze treningi. Najbardziej zależy Ci na ćwiczeniach na szczupłe uda, ale boisz się, że nadmiernie je rozbudujesz? W takim razie świetnie trafiłaś, bo my mamy idealny przepis na ćwiczenia bez rozbudowania ud!

 

Szczupłe uda: trening przynoszący rezultaty bez masywnych nóg.

Siedząca praca, łapanie czego popadnie na ząb w biegu i weekendowe obiady oparte na przetworzonej żywności bardzo często sprawiają, że borykamy się z niechcianą tkanką tłuszczową. W przypadku wielu kobiet tkanka ta odkłada się głównie w dolnych partiach ciała. Czy Ty również należysz do tej grupy dziewczyn, którym najtrudniej jest schudnąć z ud?

Jeżeli tak, nie musisz się martwić. Zadanie jest na pewno trudne, ale nie jest niewykonalne. Wiadomo, że oprócz wdrożenia odpowiedniego treningu, najważniejsze jest, aby zamienić stare i niezdrowe nawyki żywieniowe na takie, które będą dodatkowo wspierać Twoją pracę podczas aktywności fizycznej. Wracając jednak do ćwiczeń na smukłe uda…                                                                   

Jeżeli zastanowisz się nad ćwiczeniami na szczupłe uda, które można znaleźć w internecie, na pewno pierwsze, co przyjdzie Ci do głowy to popularne przysiady. Czy to na pewno dobry wybór, gdy zależy Ci na ćwiczeniach bez rozbudowania ud? Jeżeli w głowie zapaliła Ci się właśnie czerwona lampka, bo przypomniałaś sobie, jak bardzo przysiady angażują przednią część uda, czytaj dalej, a znajdziesz odpowiedzi na to i inne pytania!

ćwiczenia na smukłe uda

Źródło: EnvatoElements / Autor: fxquadro

 

3 ćwiczenia bez rozbudowania ud – wypróbuj je już dziś!

 

1. Czy przysiady to jeden ze sposobów na smukłe uda?

Lwia część artykułów, które można znaleźć w sieci na temat ćwiczeń na smukłe uda zawiera w swoim spisie właśnie przysiady. Ale czy warto je wykonywać, jeżeli zależy Ci na delikatnym efekcie bez masywnego wyglądu?

Jak już wspominaliśmy, do rozrachunku treningowego należy wziąć pod uwagę fakt, że przysiady w dużym stopniu angażują mięsień czworogłowy uda. Jest to partia ciała, która ma tendencję do rozrastania się wszerz. Co w sytuacji, gdy zależy Ci na ćwiczeniach bez rozbudowania ud?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy, że poradzisz się doświadczonego trenera, który nie trzyma się utartych schematów i nie ma tendencyjnego podejścia do tego ćwiczenia.

Dzięki prostej manipulacji takimi parametrami przysiadów, jak częstotliwość powtórzeń, liczba serii oraz poziom obciążenia osoba znająca się na rzeczy łatwo dostosuje tę aktywność fizyczną do Twoich potrzeb.

ćwiczenie na smukłe uda

Źródło: EnvatoElements / Autor: seventyfourimages

 

2. Spróbuj hip thrustów!

Czy słyszałaś o mostkach biodrowych? Nie? Być może znasz to świetne ćwiczenie na smukłe uda pod jego bardziej popularną nazwą – czyli hip thrust. Co czyni je niezwykle skutecznym w walce o smukłe uda i dlaczego warto wkomponować je do regularnych jednostek treningowych?

W przeciwieństwie do przysiadów, mostki biodrowe angażują głównie pośladki oraz w niewielkim stopniu grupę kulszowo-goleniową. Jest to dokładnie obszar tylnej części uda, która już nie ma tak dużej tendencji do rozrastania się wszerz. A przecież podczas ćwiczeń nie można skupiać się tylko na tym, jak wyglądamy z przodu – tył jest równie ważny!

Oprócz zbawiennego wpływu na tylne mięśnie uda, Twoje ciało dodatkowo podziękuję Ci za wykonywanie hip thrustów. Dlaczego? Jak się okazuje, to nie tylko skuteczny sposób na szczupłe uda. Praca przed ekranem komputera oraz popołudniowy odpoczynek na kanapie sprawiają, że jeden z największych mięśni w naszym ciele, czyli pośladek, zaczyna się deformować i zanikać, co w przyszłości może skutkować poważnymi problemami z kręgosłupem lędźwiowym oraz stabilizacją miednicy. Dlatego warto zastanowić się nad włączeniem mostków biodrowych do Twojego planu treningowego z ćwiczeniami na smukłe uda.

 

3. Wzmocnienie tylnej części uda to podstawa ćwiczeń bez rozbudowywania ud!

Aby Twoje uda były smukłe i mocne, ważnym elementem treningu jest wzmocnienie tylnej części uda. Do tego idealnie nada się piłka gimnastyczna. Ćwiczenie na przyciąganie pięt do pośladków z nogami ułożonymi na piłce to opcja dedykowana grupie kulszowo-goleniowej.

Podobnie jak poprzednie ćwiczenie ten sposób przywodzenia piłki gimnastycznej jest nie tylko idealnym przykładem ćwiczenia na smukłe uda, ale również niesie za sobą dodatkowe korzyści zdrowotne. Będzie to nieoceniona pomoc dla osób spędzających długie godziny w pozycji siedzącej, które cierpią z powodu skurczów właśnie tej partii mięśni.

Kolejną zaletą tego ćwiczenia jest również zaangażowanie pośladków, które nie tylko się wzmocnią, ale również pozwolą Ci zyskać większą pewność siebie, gdy wskoczysz w krótkie szorty – i sylwetka na lato gotowa!

 

 

ćwiczenia na smukłe uda

Źródło: EnvatoElements / Autor: nenetus

 

Szczupłe uda? Trening z pomocą Strefy Przemian!

Zainteresowały Cię nasze 3 ćwiczenia na smukłe uda, ale nadal nie jesteś pewna, czy dasz radę je wykonać, zachowując poprawną technikę? Nie martw się, specjaliści w Strefie Przemian chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania dotyczące ćwiczeń na szczupłe uda. Możesz się z nami skontaktować w prosty sposób. Wystarczy, że użyjesz naszego intuicyjnego formularz kontaktowego. Aby jeszcze lepiej zobrazować opisane w artykule ćwiczenia bez rozbudowania ud, przygotowaliśmy również krótki filmik, który w łatwy sposób przybliży Ci to zagadnienie:

https://youtu.be/LUtvBhov_hw

Jeżeli szukasz bardziej rozbudowanych treningów lub chciałabyś poznać więcej ćwiczeń, które pozwolą Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę przed latem, nasi eksperci chętnie Ci pomogą. Możesz się z nami skontaktować pod adresem: kontakt@strefaprzemian.pl. Dodatkowo po zapisaniu się do naszego newslettera, możesz liczyć na darmowy jadłospis na 7 dni, co z pewnością będzie praktyczną cegiełką w budowaniu upragnionej sylwetki!

Zespół Strefa Przemian

 

Badania:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32919015/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6303131/

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0