logologo

Ćwiczenia na smukłe uda? Sprawdź nasze ćwiczenia odchudzające uda! 😊🔥

Uda to jeden z najbardziej problematycznych obszarów, jeżeli chodzi o modelowanie kobiecej sylwetki. Chcesz zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów przed sezonem urlopowym ze szczególnym uwzględnieniem okolicy ud? Zapraszamy do przeczytania artykułu!

Ćwiczenia na szczupłe uda: jak zmniejszyć obwód ud?

Obszar ud to jedna z partii kobiecej sylwetki, która spędza sen z powiek wielu osobom. Przewertowałaś już cały internet w poszukiwaniu idealnej listy ćwiczeń na smukłe uda oraz odpowiedzi na pytanie, jak zmniejszyć obwód ud, ale Twoje poszukiwania były bezowocne? Aby w odpowiedni sposób zabrać się do tego przedsięwzięcia, należy zrozumieć 2 kluczowe kwestie. Zastanawiasz się, jakie to kwestie? Przeczytaj nasz artykuł, a Twoje marzenie o smukłych i jędrnych udach niedługo się spełni!

 

Modelowanie kobiecej sylwetki: co składa się na wygląd Twoich ud

Podstawowa świadomość anatomii ludzkiego ciała będzie z pewnością pomocna, jeżeli chodzi o modelowanie kobiecej sylwetki. Aby w odpowiedni sposób zabrać się do walki z nadprogramowymi centymetrami w tym obszarze, warto zastanowić się, co tak naprawdę składa się na to, jak wyglądają Twoje uda.

Po pierwsze jest to poziom tkanki mięśniowej, a po drugie poziom tkanki tłuszczowej. Ten drugi w zdecydowanej większości przypadków wpływa u kobiet na to, że cały obwód górnej partii nóg jest znacznie większy, niż by tego chciały.

Przedstawicielki płci pięknej, które wykonują bardzo dużo ćwiczeń angażujących przednią partię nóg - przez co ich uda wyglądają na o wiele masywniejsze – należą do zdecydowanej mniejszości. A więc jakie ćwiczenia na smukłe uda wykonywać?

 

Przysiady i wykroki: 2 strony medalu

Czy zastanawiając się nad ćwiczeniami, które wysmuklą Twoje uda, przysiady i wykroki przyszły Ci do głowy jako pierwsze? Nic dziwnego, to bardzo popularne ćwiczenia, które często można spotkać w internetowych poradnikach. Jednak kryje się za nimi mały haczyk. Jaki?

Przysiady i wykroki w dużym stopniu angażują przednią część uda, dlatego jeżeli zastanawiasz się, jak zmniejszyć obwód ud, musisz być ostrożna. Spokojnie – jest jeszcze druga strona medalu. To również świetne ćwiczenia na smukłe uda, które podkręcą metabolizm, zwiększając ilość spalanych kalorii. A przecież nie chudnie się z jednego obszaru na ciele, a całościowo. Więc, jak ugryźć temat przysiadów i wykroków?

Cały sęk w tym, żeby wykonywać je z odpowiednim obciążeniem i w odpowiedniej liczbie serii, podkręcając metabolizm bez niechcianego rozbudowywania masy mięśniowej. Warto również wzbogacić je o takie ćwiczenia na smukłe uda, które pozwolą wymodelować Twoje nogi bez nadmiernego rozrostu tkanki wszerz.

ćwiczenia na smukłe uda

Źródło: EnvatoElements / Autor: Rido81

 

Ćwiczenia na smukłe uda: po pierwsze wzmacnianie

Ćwiczenia, które nadadzą smukły wygląd Twoim udom to przede wszystkim:

●      glute bridge, czyli wypychanie bioder z pozycji leżącej na ziemi,

●      hip thrust, znane również jako mostki biodrowe,

●      przyciąganie piłki gimnastycznej do pośladków.

To aż 3 skomplikowane ćwiczenia, a Ty nigdy jeszcze nie miałaś bliżej do czynienia z treningami? Nie szkodzi, jeżeli jesteś osobą początkującą, wybierz tylko jedno z tych ćwiczeń, na przykład glute bridge, i wykonuj je w 3-4 seriach po 10-15 powtórzeń. Dopiero po 1-2 miesiącach systematycznego ćwiczenia możesz dorzucić dodatkową serię lub kolejną pozycję z powyższej listy, na przykład przyciąganie piłki gimnastycznej do pośladków.

Pamiętaj o tym, że takie opcje modelujące kobiecą sylwetkę to tylko jeden element układanki. Musisz również popracować nad całościowym pozbyciem się tkanki tłuszczowej, aby Twoje uda nabrały ładnych kształtów. Dobrze, ale jak pozbyć się tego uporczywego tłuszczu?

 

Podkręć metabolizm ćwiczeniami!

Zanim przejdziemy do omówienia ćwiczeń, które odpowiedzą Ci na pytanie, jak zmniejszyć obwód ud, czujemy się wywołani do tablicy, aby przypomnieć Ci o tym, jak ważna jest dieta. Spożywanie nieprzetworzonych produktów, wyzbycie się nawyku sięgania po słodkie przekąski oraz wzbogacenie swojej diety o cenne warzywa to podstawa i punkt wyjściowy do jakichkolwiek  zmian. Dobrze, obowiązek spełniony, a teraz wróćmy do ćwiczeń!

Wdrożenie ćwiczeń podkręcających metabolizm do Twoich jednostek treningowych jest kluczem do sukcesu w walce o mniejszy obwód górnej partii nóg. W grę wchodzą 2 etapy, które pomogą Ci zmniejszyć tkankę tłuszczową na udach.

Po pierwsze są to wyżej wspomniane przysiady i wykroki, ale tylko w małej liczbie serii i wykonane w sposób dynamiczny. Zastanawiasz się, jak takie 2 proste ćwiczenia na smukłe uda mogą podkręcić metabolizm? Bardzo prosto, należą one do grupy ćwiczeń wielostawowych, które poprzez zaangażowanie dużej grupy mięśni podkręcają spalanie kalorii na wiele godzin. Co możesz zrobić oprócz tego?

modelowanie kobiecej sylwetki

Źródło: EnvatoElements / Autor: microgen

 

Modelowanie kobiecej sylwetki: spalanie na całego!

Dorzuć trochę cardio lub trening interwałowy. Pierwsza opcja jest idealna dla osób, które dopiero zaczynają swoją drogę z sesjami treningowymi, natomiast druga świetnie sprawdzi się w przypadku osób zaawansowanych.

Pamiętaj, że interwały przeznaczone są dla osób, które nie mają żadnych zdrowotnych przeciwwskazań i już kilka miesięcy ćwiczą. Jeśli nie jesteś pewna, czy możesz wykonywać taki rodzaj treningu, warto skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem lub fizjoterapeutą, a ten z pewnością rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Dzięki umiarkowanemu wysiłkowi, który przeplatany jest z wysiłkiem maksymalnym, interwały pozwalają na osiągnięcie znacznych postępów w temacie tego, jak zmniejszyć obwód ud. Tutaj najlepiej sprawdzą się na początek takie ćwiczenia, jak bieg bokserski czy pajacyki. A co będzie idealne na sesję cardio?

Cardio charakteryzuje się wykonywaniem długiej serii ćwiczeń o jednostajnej intensywności. Co powiesz na bieganie, pływanie albo ćwiczenia na orbitreku? Jeżeli to nadal za dużo jak na Twoje możliwości, wypróbuj zwykły spacer! A jeżeli uważasz to za nudę, weź ze sobą psa lub znajomego, a Twoja sesja cardio dodatkowo zamieni się w przyjemność.

ćwiczenie na smukłe uda

Źródło: EnvatoElements / Autor: bernardbodo

 

Modelowanie kobiecej sylwetki ze Strefą Przemian!

Dobra dieta, sesje cardio, trening interwałowy oraz ćwiczenia przyspieszające metabolizm to idealny przepis na to, jak zmniejszyć obwód ud. Jeżeli jednak nadal masz wątpliwości dotyczące komponowania treningów z uwzględnieniem ćwiczeń na smukłe uda, Strefa Przemian przybywa z pomocą! Możesz się do nas zgłosić za pomocą formularza kontaktowego, a my pomożemy Ci w Twojej walce z oporną tkanką tłuszczową w okolicach ud. Dodatkowo przygotowaliśmy krótki materiał filmowy, który pomoże Ci przybliżyć temat modelowania kobiecej sylwetki:

 

 

Zapraszamy również na inne filmy z tej samej serii! Jeżeli dobór ćwiczeń nie stanowi dla Ciebie żadnego problemu, ale chciałabyś dowiedzieć się więcej na temat komponowania diety, możesz spróbować naszego darmowego 7-dniowego jadłospisu. Jak go otrzymać? Wystarczy, że zapiszesz się do naszego newslettera, a my wyślemy Ci link do pobrania menu. Możesz również wysłać do nas zapytanie na adres: kontakt@strefaprzemian.pl.

Zespół Strefa Przemian

Badania:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28401638/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28513103/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31830334/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31830334/

 

 

 

 

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0