logologo

😍🙈 Zdrowe śniadanie - unikaj tych 5 produktów!

Co warto wziąć pod uwagę przy komponowaniu zdrowego śniadania? Poznaj 5 sklepowych produktów, które absolutnie nie powinny się w nim znaleźć!

Masz ochotę na smaczne i zdrowe śniadanie? Strefa Przemian przedstawia 5 sklepowych produktów, które absolutnie nie powinny się w nim znaleźć! 

Zdrowe śniadanie – 5 sklepowych produktów, które nie powinny się w nim znaleźć 

Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. To właśnie ono daje nam pierwszy zastrzyk energii i wpływa na nasze funkcjonowanie przez kolejne godziny. Niestety wiele osób – z wygody lub z niewiedzy – sięga po produkty, które absolutnie nie powinny się w nim znaleźć. Co warto wziąć pod uwagę przy komponowaniu zdrowego śniadania? Czego nie jeść, żeby uniknąć napadów głodu, osłabienia i spadku koncentracji? Strefa Przemian przedstawia 5 sklepowych produktów, które należy jak najszybciej wykluczyć z jadłospisu!

Źródło: EnvatoElements/Autor: LightFieldStudios

Czego nie jeść na śniadanie? 5 niewskazanych produktów

1. Jogurty owocowe

Na szczycie produktów, które nie powinny znaleźć się w zdrowym śniadaniu, widnieją jogurty owocowe. Soczyste owoce na opakowaniach sugerują, że mamy do czynienia z czymś pożywnym, podczas gdy prawda jest zupełnie inna. Tego typu artykuły spożywcze prawie w ogóle nie zawierają owoców, a ich skład często pozostawia wiele do życzenia. Na pierwszym miejscu widnieje zazwyczaj cukier, który nie jest sprzymierzeńcem ani zdrowia, ani szczupłej sylwetki. Sięgając po takie jogurty, możesz zapomnieć o zaspokojeniu głodu i długotrwałym uczuciu sytości. Nie daj się zwieść pięknemu opakowaniu i informacji o żywych kulturach bakterii – możesz mieć pewność, że w jego wnętrzu nie kryje się nic, co mogłyby przynieść Ci jakiekolwiek korzyści. 

2. Mleko

Wśród konsumentów wciąż panuje przekonanie, że im mniej tłuszczu zawiera mleko, tym lepiej wpływa na zdrowie. Nic bardziej mylnego! Mleko o 3,2% zawartości tłuszczu jest znacznie lepszym wyborem od tego 2%. Dlaczego? Choćby dlatego, że jest w mniejszym stopniu przetworzone i nieco wolniej się wchłania. Najlepszą opcją jest całkowicie odstawienie mleka, ale jeśli nie wyobrażasz sobie bez niego śniadania, postaw na takie o wyższej zawartości tłuszczu. 

3. Soki

Soki zdecydowanie należą do najbardziej przereklamowanych produktów i to nie tylko w kontekście śniadań. Podobnie jak w przypadku jogurtów, ich etykiety wręcz krzyczą o zbawiennym wpływie na zdrowie – w końcu nie może być inaczej, jeśli składają się z samych owoców. Czas skończyć z tym szkodliwym mitem! Przede wszystkim warto podkreślić, że soki nijak się mają do świeżych owoców – po pierwsze są całkowicie pozbawione błonnika, a po drugie są wysokoprzetworzone. W 250-mililitrowej porcji znajduje się nawet 20 g cukru, co przy litrowym opakowaniu daje aż 16 łyżeczek! Oczywiście jest to cukier prosty, który od razu wchłania się do organizmu – zdecydowanie lepszą opcją na zdrowe śniadanie będzie woda, czarna kawa lub herbata. 

4. Płatki śniadaniowe

Płatki śniadaniowe to produkt uwielbiany przez dzieci. I nie tylko! Za ich popularność odpowiadają zarówno telewizyjne reklamy, jak i smak zbliżony do słodyczy. Czekoladowe, cynamonowe, śmietankowe czy orzechowe – większość z nich pozbawiona jest błonnika, a w połączeniu z mlekiem stanowi istną mieszankę wybuchową. A właściwie cukrową! Jedno jest pewne – po ich spożyciu szybko przychodzi ochota na kolejny posiłek. A co z zawartością witamin i minerałów? Wbrew informacjom na opakowaniu zazwyczaj jest ich naprawdę niewiele. 

5. Białe pieczywo

Czego nie jeść na śniadanie? Białego pieczywa! Nie dość, że jest ono niemal całkowicie pozbawione błonnika, to jeszcze syci na bardzo krótko – podobnie jak inne produkty z oczyszczonej mąki. Jeśli w Twoim posiłku koniecznie musi znaleźć się chleb lub bułki, postaw na te pełnoziarniste. Zawsze sprawdzaj ich skład i wybieraj te z największą ilością ziaren i jak najkrótszą listą składników. Pamiętaj, że lepszym wyborem może okazać się pieczywo ze sprawdzonej piekarni, niż to z supermarketu. 

Przepis na zdrowe śniadanie od Strefy Przemian

Nie ulega wątpliwości, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia – w końcu to ono dostarcza nam energii na kolejne godziny i poniekąd odpowiada za nasze samopoczucie i koncentrację. Czego nie jeść nad ranem, żeby uniknąć napadów głodu i cieszyć się dobrą kondycją aż do wieczora? Specjalnie dla naszych obserwatorów udaliśmy się do sklepu, żeby zaprezentować produkty, których absolutnie należy unikać: 

https://www.youtube.com/watch?v=pH33zWMmz8E 

Nie masz pomysłów na zdrowe śniadanie lub kolację, dzięki której polepszysz swój sen? Strefa Przemian chętnie udzieli Ci praktycznych wskazówek! Komponując jadłospis dla naszych podopiecznych, bierzemy pod uwagę nie tylko ich preferencje żywieniowe, ale przede wszystkim styl życia i ogólny stan zdrowia. Na co dzień brakuje Ci kulinarnych inspiracji? Wystarczy, że założysz konto w naszym serwisie i zapiszesz się do naszego newslettera, a otrzymasz bezpłatne przepisy, dzięki którym urozmaicisz swój jadłospis. 

Czy wiesz, że w Strefie Przemian nie musisz liczyć kalorii ani rezygnować z ulubionych przekąsek? U nas znajdzie się miejsce nawet na słodycze i fast foody – oczywiście te w zdrowym wydaniu! Jedno jest pewne – z nami przekonasz się, że odchudzanie nie musi wiązać się z ogromnymi wyrzeczeniami i monotonnymi posiłkami. Masz pytania odnośnie diety lub treningu? Wyślij swoją wiadomość poprzez formularz kontaktowy lub na adres e-mail kontakt@strefaprzemian.pl. Zapraszamy! 

Zespół Strefa Przemian

 

Badania: 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29229955/ 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8116537/ 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4017414/ 

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0