logologo

🎁 Jak wybrać odpowiedniego trenera i dietetyka?

Jak wybrać trenera i dietetyka, żeby czuć się bezpiecznie i zrealizować swój cel? Strefa Przemian przedstawia 3 najważniejsze zasady!

Planujesz nawiązać współpracę z dietetykiem i trenerem personalnym? Sprawdź, czym kierować się przy ich wyborze!

Czym kierować się przy wyborze trenera i dietetyka? Poznaj 3 najważniejsze zasady!

Nie ulega wątpliwości, że fitness i dietetyka to branże, które z biegiem lat coraz prężniej się rozwijają. Wiele osób, zwłaszcza tych zniechęconych brakiem efektów w odchudzaniu, chętnie korzysta z usług trenera personalnego. Okazuje się jednak, że nawet będąc pod jego opieką, nie zawsze osiągają wymarzone rezultaty. To właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników przed wyborem specjalisty, który będzie czuwał nad Twoim treningiem i jadłospisem. Jak znaleźć odpowiedniego trenera i dietetyka, żeby czuć się bezpiecznie i zrealizować swój cel? Strefa Przemian przedstawia 3 najważniejsze zasady!

Źródło: EnvatoElements/Autor: nd3000

Jak wybrać odpowiedniego trenera personalnego i dietetyka? 

1. Nie patrz tylko na wygląd 

Wiele osób, wybierając trenera personalnego, patrzy w pierwszej kolejności na jego wygląd. Fakt ten nie powinien nikogo dziwić – w końcu już na tej podstawie wizualizujemy sobie swoje przyszłe efekty i oceniamy efektywność jego pracy. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że takie podejście bywa zgubne. Po pierwsze nie wiemy, jakimi sposobami osiągnął taką sylwetkę, a po drugie wyznacznikiem powinna być tutaj przede wszystkim wiedza, a nie wygląd. Pamiętaj, że specjalista ma zadbać o Twoje bezpieczeństwo i poprowadzić Cię przez cały proces odchudzania, sprawując pieczę nad Twoją dietą i ćwiczeniami. Brak odpowiednich kwalifikacji może sprawić, że jego wskazówki przyniosą Ci więcej szkody niż pożytku. 

2. Nie kieruj się jedynie zdjęciami 

Ten punkt mocno łączy się z punktem pierwszym. W dzisiejszych czasach dietetycy i trenerzy reklamują swoje usługi głównie w mediach społecznościowych. Jest to jak najbardziej zrozumiałe – w końcu w ten sposób można trafić do największej grupy odbiorców. Podstawowym błędem przy analizowaniu ofert jest spoglądanie jedynie na zdjęcia. Wyrzeźbione ramiona i kaloryfer na brzuchu pobudzają wyobraźnię, jednak nie masz pewności, czy zdjęcie nie zostało przerobione i podkoloryzowane. Zdecydowanie lepiej jest podjąć decyzję na podstawie materiałów filmowych – w ten sposób jesteś w stanie zweryfikować nie tylko sposób mówienia, gesty czy realny wygląd trenera personalnego, ale również poziom jego wiedzy. 

Źródło: EnvatoElements/Autor: bialasiewicz

3. Nie skupiaj się jedynie na jednej osobie

Wybór trenera i dietetyka pod wpływem impulsu to jedna z najgorszych opcji, na jakie możesz się zdecydować. Już pierwszy specjalista wzbudził Twoją sympatię? To świetnie, ale nie ograniczaj się do jednej oferty, gdy do dyspozycji masz ich cały wachlarz. Być może w kolejnej osobie dostrzeżesz coś, czego nie zobaczyłeś w tej pierwszej. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę kilka różnych aspektów, zwłaszcza rodzaj promowanych ćwiczeń oraz diety. Każdy dietetyk i trener personalny ma swoje własne metody i upodobania – jedni cenią sobie dietę ketogeniczną i trening siłowy, inni natomiast stawiają na zbilansowane posiłki i długie sesje cardio. Nie zapominaj, że priorytetem jest Twój komfort i dobre samopoczucie, więc podejmij decyzję na spokojnie, aby wyciągnąć z tej współpracy jak najwięcej korzyści. 

Szukasz idealnego trenera i dietetyka? Znajdziesz ich w Strefie Przemian! 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z usług trenera personalnego i dietetyka. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem. Do specjalistów zgłaszają się również osoby mające na swoim koncie porażki w odchudzaniu i są niezadowolone z wypracowanych dotąd efektów. Czy udając się do trenera i dietetyka, masz gwarancję osiągnięcia wymarzonych rezultatów? Niestety nie, o czym mówimy w poniższym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=OYTmM3eFgYo 

Wybierając specjalistę, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, wśród których najważniejsza jest wiedza i to ta na bieżąco aktualizowana. We współpracy zależy Ci nie tylko na pięknej sylwetce, ale również bezpieczeństwie i dobrym samopoczuciu? Koniecznie zgłoś się do Strefy Przemian! Członkowie naszego zespołu opracowują ćwiczenia i plan treningowy, kierując się potrzebami, predyspozycjami i oczekiwaniami swoich podopiecznych. Zanim podejmiesz z nami współpracę, możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji, wysyłając swoją wiadomość na adres e-mail: kontakt@strefaprzemian.pl

Trenerzy i dietetycy ze Strefy Przemian uwielbiają dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem ze wszystkimi obserwatorami. To właśnie dlatego w naszym serwisie znajdziesz mnóstwo bezpłatnych materiałów, w tym filmiki na YouTube, przepisy na zdrowe posiłki oraz darmowe 7-dniowe menu, które otrzymasz po zapisaniu się do naszego newslettera. Czujesz niedosyt? Koniecznie zajrzyj do naszych książek i e-booków, których tematem przewodnim jest odchudzanie, dieta ketogeniczna, aktywność fizyczna, post przerywany oraz Hashimoto. Zapraszamy! 

Zespół Strefa Przemian

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0