logologo

🎁 Jak najszybciej schudnąć? 😍 7 sposobów na odchudzanie

Jak najszybciej schudnąć i cieszyć się szczupłą sylwetką jak najdłużej? Strefa Przemian przedstawia 7 sprawdzonych sposobów na odchudzanie!

Zastanawiasz się, jak najszybciej schudnąć i cieszyć się osiągniętymi efektami przez kolejne lata? Strefa Przemian przedstawia 7 sposobów na odchudzanie, które naprawdę działają! 

Jak najszybciej schudnąć? 7 sprawdzonych sposobów na odchudzanie

Wiele osób dążących do osiągnięcia szczupłej sylwetki ma za sobą co najmniej kilka nieudanych prób odchudzania. Niepowodzenia te wynikają najczęściej ze stosowania mocno restrykcyjnych diet, stawiania sobie zbyt wysokich poprzeczek, nadmiernego cięcia kalorii oraz powrotu do dawnych nawyków. Okazuje się, że proces redukcji wagi nie jest tak trudny, jak powszechnie się uważa. Istnieją bowiem skuteczne sposoby na odchudzanie, które dają trwałe i zadowalające efekty. Jak najszybciej schudnąć i uniknąć kolejnych frustracji? Poznaj praktyczne wskazówki od Strefy Przemian i ciesz się osiągniętymi rezultatami! 

Źródło: EnvatoElements/Autor:twenty20photos

Na początek warto podkreślić, że stawianie sobie celu typu „schudnę 10 kilogramów w miesiąc” z góry skazuje Cię na porażkę. Dlaczego? Choćby dlatego, że każdy organizm jest inny i traci kilogramy w innym tempie. Co więcej, tkanka tłuszczowa nie jest spalana punktowo, a na całym ciele – może zdarzyć się tak, że schudniesz mniej, niż sobie założyłeś, ale i tak będziesz wyglądać znacznie lepiej.

Pamiętaj, że ćwicząc, rozbudowujesz mięśnie, które są cięższe od tkanki mięśniowej, więc zamiast skupiać się na wadze, sięgnij po miarę i zmierz swoje obwody. Świetnym sposobem na monitorowane efektów jest również porównywanie zdjęć sylwetki co kilka tygodni. 

7 sposobów na odchudzanie, dzięki którym osiągniesz swój cel

1. Wejdź w stan ketozy

Nawet najwięksi przeciwnicy diety ketogenicznej twierdzą, że w kontekście odchudzania jest ona niezwykle skuteczna. Oczywiście musi być przeprowadzona w odpowiedni sposób, najlepiej pod okiem specjalisty. Wchodząc w stan ketozy, sprawisz, że Twój organizm będzie pobierał energię z tkanki tłuszczowej, a nie z glukozy. To w konsekwencji przyspieszy tempo odchudzania i szybciej przyniesie oczekiwane rezultaty. Jak sprawdzić, czy dieta ketogeniczna jest poprawnie stosowana? Możesz np. zaopatrzyć się w specjalne paski, które służą do pomiaru ciał ketonowych. Warto podkreślić, że wdrożenie tego modelu żywieniowego musi być poprzedzone okresem adaptacji.

2. Zastosuj post przerywany 

Post przerywany to idealny sposób na odchudzanie oraz lepsze zdrowie i samopoczucie. Jego niewątpliwym atutem jest możliwość dopasowania okna postu do własnych preferencji. Z czasem warto je stopniowo wydłużać – jeśli teraz stosujesz model 12/12, możesz przejść np. na 14/12 lub 16/12. Możliwości jest naprawdę mnóstwo! Wiele zależy od Twojego trybu życia – pracy, wolnego czasu, treningów i codziennych obowiązków.

3. Połącz trening siłowy z interwałami

Jak najszybciej schudnąć? Zapomnij o długich i wyczerpujących sesjach cardio! Najlepsze efekty przyniesie Ci trening siłowy przeplatany lub łączony z interwałami. Pierwszy z nich świetnie ujędrnia ciało, drugi natomiast przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Czy można wykonywać je jedno po drugim? Jak najbardziej tak – po treningu siłowym możesz śmiało poświęcić kilka minut na interwały. Wszystko zależy od Twojego samopoczucia – jeśli masz za sobą ćwiczenia na górne partie ciała, z pewnością łatwiej będzie Ci taki trening wykonać. 

Źródło: EnvatoElements/Autor: twenty20photos

4. Pozbądź się pokus 

Bardzo skutecznym sposobem na odchudzanie i wytrwanie w postanowieniach jest wyeliminowanie wszelkich pokus, które mogą zniweczyć Twoje plany. Mowa m.in. o słodyczach poukrywanych w kuchennych szafkach. Przeszkadzają Ci w tym inni domownicy? Zatem poproś ich, aby nie częstowali Cię posiłkami czy przekąskami, które nie wpisują się w założenia stosowanej przez Ciebie diety. 

5. Poproś bliskich o wsparcie

Ten punkt bardzo mocno łączy się z poprzednim. Powiedz otwarcie rodzinie i znajomym o swoich celach i działaniach, aby uzyskać jak największe wsparcie i zrozumienie. Jeśli tego nie zrobisz, bliscy mogą nieświadomie utrudniać Ci proces odchudzania, podsuwając posiłki, których nie chcesz albo nie możesz spożywać. 

6. Znajdź osobę, która ma ten sam cel

Realizowanie niektórych postanowień – również tych związanych ze zmianą trybu życia – bywa znacznie łatwiejsze w towarzystwie osób mających ten sam cel, co Ty. Wspólnie z towarzyszem będziecie mogli wzajemnie motywować się do działania, podnosić na duchu w trudnych momentach, a także dzielić się nabytą wiedzą i doświadczeniem. Nie masz takiej osoby w swoim otoczeniu? Nie zwlekaj i dołącz do naszej grupy na Facebooku! Możesz liczyć tam nie tylko na ogromnie wsparcie w swojej walce o szczupłą sylwetkę, ale również wiele praktycznych wskazówek i ciekawych przepisów kulinarnych. 

Źródło: EnvatoElements/Autor: imagesourcecurated 

7. Zadbaj o swój sen

Nie ulega wątpliwości, że sen – zarówno jego jakość, jak i ilość – ma ogromny wpływ na naszą kondycję psychofizyczną. Jeśli masz problemy ze snem i nie jesteś w stanie sobie z nimi poradzić, na początek możesz wspomóc się suplementami, np. olejkiem CBD. Dobrym rozwiązaniem jest również medytacja, słuchanie muzyki relaksacyjnej oraz czytanie książek. Przed położeniem się do łóżka odstaw urządzenia imitujące niebieskie światło i nie wykonuj intensywnych ćwiczeń, które podnoszą poziom kortyzolu. Warto również wywietrzyć sypialnię i udać się na krótki spacer. Jak najszybciej schudnąć? Nie bagatelizuj roli snu! 

Jak najszybciej schudnąć? Praktyczne wskazówki od Strefy Przemian

Wbrew powszechnym opiniom proces odchudzania wcale nie musi wiązać się z ogromnymi wyrzeczeniami, obsesją na punkcie jedzenia i wyniszczającymi treningami. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, które ułatwią Ci osiągnięcie wyznaczonego celu. Jak najszybciej schudnąć, żeby cieszyć się nie tylko doskonałymi rezultatami, ale również dobrym zdrowiem i samopoczuciem? O skutecznych i bezpiecznych sposobach na odchudzanie mówimy m.in. w poniższym filmiku: 

https://www.youtube.com/watch?v=X1lBdJReRe0 

Strefa Przemian to miejsce, w którym lubimy motywować do działania i dzielić się naszą wiedzą. Nasi obserwatorzy mają do dyspozycji mnóstwo bezpłatnych materiałów, które na bieżąco udostępniamy na kanale YouTube, Instagramie i newsletterze. Po zasubskrybowaniu tego ostatniego otrzymasz nie tylko garść informacji ze świata dietetyki, ale również darmowe 7-dniowe menu z przepisami wpisującymi się w założenia diety niskowęglowodanowej i/lub ketogenicznej. 

W Strefie Przemian czekają na Ciebie książki, e-booki i programy treningowe, które pomogą Ci zmienić dotychczasowe nawyki i kontynuować przygodę ze zdrowym trybem życia przez kolejne lata. W razie wątpliwości zawsze możesz zgłosić się do naszych specjalistów, którzy chętnie udzielą Ci odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Aby skontaktować się z zespołem Strefy Przemian, skorzystaj z formularza lub wyślij swoją wiadomość na kontakt@strefaprzemian.pl. Zapraszamy! 

Zespół Strefa Przemian 

 

Badania: 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6281147/ 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6326553/ 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23210120/ 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4224222/ 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3945587/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5572489/ 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29372481/ 

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0