logologo

🤔 Dieta 1 500 kcal – czy warto ją stosować? 👉 Sprawdź czy jest skuteczna!

Czy dieta 1 500 kcal to dobry sposób na odchudzanie? Jak skutecznie schudnąć i utrzymać efekty jak najdłużej? Strefa Przemian odpowiada!

Czy dieta 1 500 kcal to dobry sposób na odchudzanie? Strefa Przemian dzieli się swoimi doświadczeniami i podpowiada, jak skutecznie schudnąć bez liczenia kalorii! 

Dieta 1 500 kcal – czy warto ją stosować? Jak skutecznie schudnąć bez liczenia kalorii? 

Dieta 1 500 kcal to jeden z najpopularniejszych modeli żywieniowych wśród odchudzających się osób. Chętnie przepisywana jest przez dietetyków i mocno promowana w internecie. Ponadto można znaleźć ją w ofercie wielu cateringów dietetycznych, które prześcigają się w wymyślaniu jej różnorodnych wariantów. Czy dieta 1 500 kcal jest zdrowa i pomocna w redukcji wagi? Strefa Przemian dzieli się swoimi doświadczeniami z dietą niskokaloryczną i podpowiada, jak skutecznie schudnąć bez liczenia kalorii!

Źródło: EnvatoElements/Autor: Prostock-studio

Czy dieta 1 500 kcal jest zdrowa? 

Jak wspominamy nasze doświadczenia z dietą niskokaloryczną? Im bardziej się ograniczaliśmy, tym częściej zdarzało nam się rzucać na jedzenie – i to w dosłownym znaczeniu tego słowa. Codzienne funkcjonowanie na dużym deficycie kalorycznym to krótka droga do kompulsywnego objadania się i wywołania objawów w postaci przewlekłego zmęczenia czy nieprzyjemnego uczucia ciężkości. 

Do dolegliwości fizycznych nierzadko dochodziły wyrzuty sumienia i karanie się za brak konsekwencji. Z perspektywy czasu śmiało możemy stwierdzić, że przejadanie się było reakcją obronną organizmu, który chciał uchronić się przed wygłodzeniem. 

Podczas stosowania diety 1 500 kcal, jakość naszego snu znacznie się pogorszyła. W ciągu dnia towarzyszyła nam nadmierna senność i osłabienie. Treningi nie przynosiły efektów, ponieważ trudno było utrzymać ich intensywność. 

Czy dieta 1 500 kcal jest zdrowa? Być może w wyjątkowych przypadkach może się sprawdzić, jednak znacznie lepiej postawić na zmianę nawyków żywieniowych i zapomnieć o drastycznym cięciu kalorii. Ale jak to zrobić? 

Jak skutecznie schudnąć bez liczenia kalorii? Sposoby, które nam pomogły! 

1. Spożywanie 2-3 posiłków dziennie

Niegdyś spożywaliśmy 5-6 posiłków dziennie. Po jedzenie sięgaliśmy nawet wtedy, gdy nie byliśmy głodni – najważniejsze było przestrzeganie sztywnych godzin. Konieczność przyjmowania pokarmów co 3 godziny była mocno promowana w internecie i telewizji – wiele mówiło się o tym, że pomijanie posiłków może skończyć się spowolnieniem metabolizmu i odkładaniem tkanki tłuszczowej. 

Dziś już wiemy, jak skutecznie schudnąć – najlepszą opcją jest bazowanie na 2-3 posiłkach dziennie. Jeśli mamy ochotę na dodatkową przekąskę, to po prostu po nią sięgamy. Warto wsłuchiwać się w sygnały wysyłane przez organizm, który jest w stanie zakomunikować nam głód. Jeśli trudno ci robić długie przerwy w jedzeniu, wypróbuj dietę niskowęglowodanową lub ketogeniczną.

2. Zaufanie do swojego organizmu 

Pierwszą rzeczą, jaką robiliśmy po przebudzeniu, było jedzenie śniadania. W głowach ciągle słyszeliśmy słowa, że pierwszy posiłek należy zjeść maksymalnie 30 minut od wstania z łóżka. Teraz zadajemy sobie pytanie, czy w ogóle jesteśmy głodni – jeśli nie, to po prostu nic nie jemy. Wsłuchiwanie się w swój organizm przyniesie Ci więcej korzyści niż stosowanie diety 1 500 kcal dzięki temu uwolnisz się od ciągłego myślenia o jedzeniu. 

3. Stosowanie postu przerywanego

W pewnym momencie zaczęliśmy stosować post przerywany, który polega na podziale doby na dwa okresy – okno postu i przyjmowania pokarmów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszym blogu i kanale YouTube

Źródło: EnvatoElements/Autor: duskbabe

4. Odstawienie wysokoprzetworzonej żywności

Jak skutecznie schudnąć? Zrezygnuj z wysokoprzetworzonych produktów! W naszym przypadku sprawdziło się to znakomicie. Tego typu przekąski są robione w taki sposób, żeby chciało nam się ich jeść coraz więcej – za ich uzależniające działanie odpowiadają duże ilości cukru i niezdrowych tłuszczów. Czy trzeba całkowicie wykluczyć je z jadłospisu? Jeżeli czujesz, że jeden „wyskok” nie skończy się kilkudniową ucztą, możesz po nie sięgnąć od czasu do czasu. 

5. Bazowanie na posiłkach białkowo-tłuszczowych

Z fanatyków owsianki, którą spożywaliśmy niemal codziennie, staliśmy się prawdziwymi fanami posiłków białkowo-tłuszczowych. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że dają one długotrwałe uczucie sytości. Najpierw zamieniliśmy dietę 1 500 kcal na low carb, aby następnie przejść do diety ketogenicznej. Od tamtej pory unikamy potraw opartych na tłuszczach i węglowodanach, bo to właśnie w takiej kombinacji najbardziej przyczyniają się do wzrostu masy ciała. Przykładem takiej przekąski jest uwielbiana przez wszystkich pizza lub mleczna czekolada. 

6. Wdrożenie ćwiczeń siłowych

Kiedyś zdarzało nam się ćwiczyć 7 razy w tygodniu, nawet jeżeli czuliśmy ogromne zmęczenie. W konsekwencji treningi nie przynosiły satysfakcjonujących efektów, ponieważ organizm nie miał czasu na regenerację. Ćwiczenia cardio zamieniliśmy na siłowe, a także zmniejszyliśmy ich częstotliwość – i to był strzał w dziesiątkę! 

Zaufaj Strefie Przemian i raz na zawsze zapomnij o dietach niskokalorycznych!

Dieta 1 500 kcal to model odżywiania, który od lat cieszy się dużą popularnością. Niestety w przypadku wielu osób taka kaloryczność jest zbyt niska i jej permanentne przestrzeganie wywołuje objawy w postaci osłabienia i zaburzeń odżywiania. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, czy dieta 1 500 kcal jest zdrowa, koniecznie zapoznaj się z naszym filmikiem: 

https://www.youtube.com/watch?v=8yPSrHmp2IM&ab_channel=AniaKolasinska 

Strefa Przemian to miejsce, w którym możesz zapomnieć o dietach niskokalorycznych. Naszym priorytetem są nie tylko postępy w odchudzaniu, ale przede wszystkim dobre zdrowie i samopoczucie. Chętnie pokażemy Ci, jak skutecznie schudnąć bez liczenia kalorii, komponując smaczne i odżywcze posiłki. 

Chciałbyś przetestować nasze metody przed podjęciem współpracy? W Strefie Przemian czeka na Ciebie mnóstwo bezpłatnych materiałów i przepisów! Zachęcamy Cię do założenia konta w naszym serwisie oraz zasubskrybowania naszego newslettera na dole strony – po wykonaniu tej czynności otrzymasz bezpłatne 7-dniowe menu z posiłkami niskowęglowodanowymi! 

Szukasz wsparcia, praktycznych wskazówek lub motywacji do działania? Nie zwlekaj i zajrzyj na naszą grupę na Facebooku: Pomagamy w odchudzaniu – bez hejtu i kompleksów. Możesz również skontaktować się z naszymi specjalistami, wysyłając swoją wiadomość poprzez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na adres e-mail kontakt@strefaprzemian.pl. Zapraszamy! 

Zespół Strefa Przemian 

 

Badania:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK537084/ 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3595318/ 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4960941/ 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32564299/ 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29372481/ 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7177487/ 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17228046/ 

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0