🔥 Stek po azjatycku - obiad low carb! 🔥 Przepis na steka po azjatycku! 🎁
Brakuje Ci pomysłu na obiad low carb? Sprawdź nasz przepis na stek po azjatycku – palce lizać!
Czasami po przejściu na dietę brakuje pomysłów kulinarnych, które spełniałyby jej główne założenia. Nie wiesz, jak przygotować dobry obiad, który wpisywałby się w dietę low carb? My mamy świetny przepis na stek po azjatycku i chętnie się nim z Tobą podzielimy!
Obiad low carb: stek po azjatycku od Strefy Przemian
Dieta niskowęglowodanowa zakłada znaczne ograniczenie węglowodanów w codziennych posiłkach. Jest to również pierwszy krok w keto adaptacji. Kochasz makaron, ryż i kaszę? Nie potrafisz przygotować obiadu, który nie opierałby się na węglach? Nie ma problemu. W Strefie Przemian mamy głowę pełną pomysłów. Dzisiaj prezentujemy Ci przepis na smaczny i szybki stek po azjatycku. Ten obiad low carb zdobędzie serca nawet najbardziej zakochanych w węglowodanach smakoszy. Daj mu szansę i przygotuj go już dziś!
Stek po azjatycku – składniki i przygotowanie
Składniki:
- 2 plastry polędwicy wołowej,
- 2 duże garści szpinaku,
- łyżeczka soku z limonki,
- łyżka oliwy z oliwek,
- łyżeczka sosu sojowego,
- sól i pieprz,
- łyżka masła,
- sezam.
Przygotowanie:
- Przygotuj marynatę z limonki, sosu sojowego i oliwy z oliwek.
- Pokrój mięso na wąskie kawałki i zamarynuj we wcześniej przygotowanej mieszance.
- Rozgrzej patelnię i smaż na niej mięso. Możesz je doprawić solą i pieprzem.
- Gdy mięso się podpiecze, rozpuść masło na osobnej patelni i wrzuć szpinak.
- Po przysmażeniu posyp szpinak sezamem.
Informacje o składnikach naszego obiadu low carb
Polędwiczki wołowe
Polędwiczka wołowa to świetny wybór do naszego obiadu niskowęglowodanowego. Dzięki wysokiej zawartości białka oraz ponad 5 g tłuszczu na 100 g produktu polędwiczki zagwarantują uczucie sytości na długi czas.
Ten smaczny produkt spożywczy oferuje ogrom witamin i mikroelementów. Jedząc polędwiczki wołowe, dostarczysz swojemu organizmowi zdrowotną bombę, składającą się z witaminy A, wspomagającej Twój wzrok, witaminy K, mającej zbawienny wpływ na układ kostny i krwionośny, a także witamin z grupy B, które chronią Twój układ nerwowy.
W polędwiczkach znajduje się również witamina E, która uważana jest za składnik przedłużający młodość. Tę właściwość zawdzięcza ona byciu silnym antyoksydantem, który chroni ludzkie ciało przed negatywnym wpływem wolnych rodników. Ponadto polędwiczki wołowe w naszym obiedzie low carb zawierają wapń, fosfor, żelazo, a także magnez i potas. Chyba warto dać im szansę, prawda?
Szpinak
Szpinak kojarzy Ci się z pewnością z dzieciństwem, kiedy to mama zmuszała Cię do jedzenia go na surowo, bez żadnych przypraw i obróbki termicznej. Smak szpinaku jest dość charakterystyczny i nie każdy go lubi, ale bezapelacyjnie jest to król mikroskładników i witamin. Co można w nim znaleźć?
Przede wszystkim witaminę C, która przeciwdziała infekcjom. Często chorujesz? Wcinaj szpinak podczas smacznych obiadów low carb. Żelazo, potas, magnez i kwas foliowy to również składniki charakterystyczne dla szpinaku. Właśnie dlatego jest on bardzo ceniony przez sportowców za pozytywny wpływ na układ krwionośny, nerwowy oraz mięśniowy.
Szpinak to idealna opcja dla osób, które borykają się z nerwicą. Łagodzi on skutki stresu i zapobiega bólom migrenowym. Znajdziesz w nim nie tylko witaminę E i A, ale również całe spektrum witamin z grupy B, obniżających poziom złego cholesterolu. Zastanawiałeś się kiedyś, ile kcal jest w 100 g szpinaku? Zaledwie 23 kcal.
Oliwa z oliwek
Oliwa z oliwek w naszym obiedzie low carb to skarbnica witamin. W tym smacznym produkcie spożywczym znajdziesz nie tylko witaminę D i K, ale również witaminę A i E. Na pewno zaskoczy Cię również fakt, że aby otrzymać ok. 60 litrów tego cennego składnika, potrzeba aż 500 kg oliwek.
Oliwa jest produktem roślinnym. Co to znaczy? Na próżno szukać w niej cholesterolu, co jest świetną wiadomością dla osób cierpiących na miażdżycę. Znajdziesz w niej również dobroczynny skwalan, a także jedno i wielonienasycone kwasy tłuszczowe.
Oliwa jest bogatym źródłem takich mikroelementów, jak: cholina, potas i sód. Kwas oleinowy zawarty w produkcie to lekarstwo na astmę oraz silne reakcje alergiczne. Cierpisz na stan zapalny błon śluzowych nosa? Rozważ włączenie do swojej diety oliwy z oliwek.
Limonka
Limonkę możesz również kojarzyć jako limetkę. Wykorzystaliśmy ten kwaskowaty cytrusowy owoc w naszym obiedzie niskowęglowodanowym nie tylko ze względu na jego aspekty smakowe, ale również bogate właściwości prozdrowotne.
Ta zielona siostra cytryny jest wypełniona po brzegi substancjami zwanymi bioflawonoidami. Co to za substancje? Są to bardzo silne przeciwutleniacze niszczące wolne rodniki, których działanie zapobiega rozwojowi wielu nowotworów.
Sok z limonki rozrzedza żółć, dzięki czemu wspomaga ona pracę wątroby, ułatwiając trawienie i wspomagając pracę układu pokarmowego. Odkryto również, że limonka zwalcza bakterię E. Coli. Ponadto w limonce znajdziesz witaminę C, niacynę, ryboflawinę, magnez, żelazo, sód, cynk i potas.
Sezam
Sezam to naturalne panaceum na wiele schorzeń. Może poszczycić się nie tylko właściwościami przeciwbakteryjnymi, ale również przeciwwirusowymi. Ma pozytywny wpływ na układ pokarmowy, układ sercowo-naczyniowy i kostny. Łagodzi również objawy anemii.
Ten produkt zawdzięcza swoje zbawienne właściwości wielu mikroskładnikom zaklętym w małych ziarenkach sezamu. Jest bogaty w kwasy tłuszczowe (omega-3, omega-6, omega-9), a także witaminy z grupy B.
Ponadto w sezamie można znaleźć miedź, wapń, mangan, cynk, fosfor oraz potas. Nie można również pominąć faktu, że sezam jest źródłem błonnika, który w niewielkich ilościach może mieć bardzo pozytywny wpływ na Twój układ trawienny.
Spróbuj innych przepisów od Strefy Przemian!
Nie masz pomysłu na obiad? Spróbuj naszego steka po azjatycku, który będzie idealnym wariantem obiadu low carb. Szukasz więcej inspiracji? Sprawdź nasze e-booki, a także artykuły kulinarne, które coraz częściej pojawiają się na naszym blogu.
Lubisz obserwować kanały o gotowaniu na YouTubie? To świetnie, bo do każdego z naszych przepisów przygotowujemy filmiki instruktażowe. Poniżej znajduje się jeden z nich, z którego dowiesz się, jak przygotować stek po azjatycku:
https://www.youtube.com/watch?v=ZtnRXVQLsvA
Zapisz się do naszego newslettera. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto, wiedz, że każdy subskrybent otrzymuje od nas darmowy zestaw przepisów na 7 dni, które idealnie wpasowują się w założenia diety niskowęglowodanowej i wysokotłuszczowej.
Jeśli chciałbyś zadać nam jakieś pytanie związane z Twoimi treningami, zapraszamy do kontaktu. Wyślij nam wiadomość na: kontakt@strefaprzemian.pl lub za pośrednictwem formularza kontaktowego. Niedługo otrzymasz wiadomość zwrotną od jednego z naszych dietetyków lub trenerów personalnych.
Zespół Strefa Przemian
Badania:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17943496/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26840281/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27580701/