logologo

Jak zacząć dietę ketogeniczną i szybko schudnąć?

Dieta ketogeniczna to jedna z najskuteczniejszych diet odchudzających! W ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność, a ilość badań potwierdzających jej skuteczność jest zaskakująca. Na dietę keto decyduje się coraz więcej osób marzących o szybkich i długotrwałych efektach. Jeżeli Ty też chcesz spełnić swoje marzenia o idealnej sylwetce, chcesz zacząć dietę ketogeniczna i szybko schudnąć? Przeczytaj ten artykuł do końca i poznaj najważniejsze zasady, dzięki którym schudniesz na diecie keto!

Co jeść na diecie keto, żeby schudnąć?
Dieta ketogeniczna to inaczej dieta wysokotłuszczowa. Jak sama nazwa wskazuje, podstawą żywienia w diecie ketogenicznej są białka i tłuszcze.
Tłuszcze powinny stanowić zdecydowaną większość, bo aż 70-80% diety. Świetnym źródłem tłuszczu w diecie keto są takie produkty jak olej kokosowy, oliwa z oliwek, tłuste ryby, mięsa, jaja czy orzechy i nasiona.
Na drugim miejscu stawiamy białka, które stanowią ok. 20% diety. Białko znajdziesz w mięsie, rybach, owocach morza czy jajach.
Na samym końcu znajdują się węglowodany, które są właściwie dodatkiem i stanowią około 5% diety. Najlepiej, aby głównym źródłem węglowodanów w diecie ketogenicznej były warzywa i owoce. Stanowią one świetne źródło niezbędnych witamin i minerałów. Bogate są także w błonnik, który zwiększa sytość posiłku i wpływa pozytywnie na proces odchudzania.

Jakie są kluczowe zasady diety keto?
Dieta ketogeniczna jest wyjątkowym modelem odżywiania, który jest skuteczny wówczas, gdy przestrzegasz jej kluczowych zasad. Oto one:

1. Ogranicz węglowodany! Według badań skutecznym sposobem w szybkiej redukcji masy ciała jest ograniczenie węglowodanów w diecie. Unikaj słodyczy, cukru, ale również pieczywa, makaronów, ryżu, kasz czy ziemniaków. Produkty te utrudniają wejście w stan ketozy, który jest głównym powodem tak spektakularnych efektów na diecie keto.

2. Wprowadź organizm w stan ketozy! Kiedy ograniczysz ilość węglowodanów, czyli glukozy Twój organizm zacznie szukać alternatywnego źródła energii. Stan ketozy to inaczej stan organizmu w którym czerpie on niezbędną energię zamiast z glukozy – z ciał ketonowych. Dzięki temu organizm spala nie tylko tłuszcz, jaki dostarczasz mu na co dzień z dietą, ale i tkankę tłuszczową dostępną w Twoim organizmie. Aby wejść w stan ketozy, niezbędna jest tzw. „ketoadaptacja”. Jest to specyficzny czas przestawiania organizmu na czerpanie energii z tłuszczu i wymaga rygorystycznego ograniczenia węglowodanów. Ketoadaptacja wymaga czasu i może trwać od 2 do 4 tygodni.

3. Pij dużo wody! Picie odpowiedniej ilości wody jest niezbędne dla skutecznego odchudzania na diecie keto. Woda zmniejsza uczucie głodu oraz reguluje przemianę materii, co sprzyja efektywnej redukcji.

Dieta ketogeniczna – jadłospis.

Skoro znamy już teorię diety ketogenicznej, pozostaje najważniejsze pytanie: Jak stworzyć zbilansowany jadłospis keto uwzględniając powyższe informacje w taki sposób, aby dieta była odżywcza i skuteczna? Nie musisz się tym martwić, zrobiliśmy to za Ciebie!

Przykładowy jadłospis diety ketogenicznej na 7 dni znajdziesz pod tym linkiem:

https://strefaprzemian.pl/blog/bezplatne-menu-na-7-dni-i-przepisy-dieta-ketogeniczna-i-niskoweglowodanowa-strefa-przemian/


Po jakim czasie zaczyna się chudnąć na diecie keto?
Proces spadku masy ciała zależny jest od indywidualnych czynników i będzie różny dla każdej osoby. Nie mniej jednak efekty widoczne są najczęściej prawie od razu. Większość naszych podopiecznych pierwsze efekty diety ketogenicznej dostrzega już w pierwszych dniach jej stosowania. Dodatkowym atutem tego modelu odżywiania jest fakt, że w początkowym etapie wdrożenia zmian sposobu żywienia kilogramy lecą najszybciej, co zwiększa motywację i pozwala wytrwać w postanowieniach na dłużej. Z czasem spadek kilogramów stabilizuje się, jednak nieustannie dochodzi do redukcji masy ciała.

Sprawdź jakie efekty osiągają nasi podopieczni na diecie keto:
 

Jeśli chcesz szybko schudnąć, wybór diety ketogenicznej wydaje się oczywisty. Ogranicz węglowodany i zastąp je dobrej jakości tłuszczami i białkami. Na sam początek przejdź przez proces ketoadaptacji, aby efekty z ketozy były jak najlepsze. Nie zapomnij też o odpowiednim nawodnieniu. Pij wodę nie tylko dla odpowiedniego nawodnienia, ale również dla lepszego metabolizmu, a przez to lepszych efektów.
 

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy. Kliknij tu😊

Sprawdź naszą nową aplikację mobilną:

Na IOS: https://apps.apple.com/pl/app/strefa-przemian/id1635055758?l=pl

Na Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vmsmedia.StrefaPrzemian&hl=pl&gl=US

 

 

 

 

 

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0