logologo

😓 Jak pokonać stres? 5 skutecznych sposobów 🎁

Zastanawiasz się, jak pokonać stres w szybki i skuteczny sposób? Strefa Przemian przedstawia najlepsze rozwiązania!

Stres to nieodłączny element naszego życia, który towarzyszy nam niemal każdego dnia. Jak poradzić sobie z napięciem i nie dać się przykrym objawom? Poznaj 5 skutecznych sposobów!

Jak pokonać stres, czyli 5 skutecznych sposobów na ukojenie nerwów.

Stres to nieodłączny element naszego życia. Niemal każdego dnia mamy styczność z sytuacjami, które w mniejszym lub większym stopniu budzą w nas napięcie i niepokój. Nadmiar stresu często uniemożliwia nam racjonalne myślenie oraz wykonywanie podstawowych czynności i niestety nie zawsze potrafimy się z nim uporać. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na stres, które pozwolą Ci wziąć się w garść, gdy tylko tego potrzebujesz. Jak pokonać stres, gdy przestajesz nad nim panować? Sprawdź, jak się zrelaksować w 5 prostych krokach, gdy układ nerwowy płata Ci figla!

 

Źródło: EnvatoElements / Autor: twenty20photos

 

Stres ma dwa różne oblicza. Z jednej strony mobilizuje do działania i skłania do ucieczki w razie zagrożenia życia lub zdrowia, z drugiej natomiast działa destrukcyjnie na organizm, siejąc w nim niemałe spustoszenie.

Nie zapominajmy, że długotrwałe napięcie psychiczne może prowadzić do silnej nerwicy i depresji, a także wywoływać nieprzyjemne objawy psychosomatyczne, w tym nadciśnienie tętnicze, kołatanie serca, bóle brzucha czy silne migreny.

Intensywny stres, zwłaszcza taki, który znacznie wpływa na Twoje codzienne funkcjonowanie, wymaga konsultacji ze specjalistą. W przypadku stresu wywołanego konkretną sytuacją możesz zastosować metody, które szybko pomogą Ci się z nim uporać.

Jak pokonać stres, gdy nie masz czasu na drzemkę, relaks przy ulubionej muzyce czy rozmowę z przyjaciółką? Stosując nasze sposoby na stres, przekonasz się, że to wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać!

 

5 sposobów na stres, które pozwolą Ci się rozluźnić 

1. Nawodnij się i zjedz coś dobrego

Już sam brak odpowiedniego nawodnienia jest dla organizmu dużym stresorem. Pamiętaj, że wskutek napięcia psychicznego ciało traci jeszcze więcej wody, co napędza błędne koło. Nawet jeśli nie czujesz silnego pragnienia, popijaj wodę regularnie i małymi łyczkami. Dzięki temu Twoje serce będzie efektywniej pompować krew, co sprawi, że lepiej się poczujesz i nabierzesz więcej energii do działania.

W stanie silnego napięcia sięgnij po smaczną i zdrową przekąskę. Dobrym wyborem będą m.in. świeże owoce i orzechy, zwłaszcza te bogate w magnez i witaminy z grupy B. Unikaj „uczt” opartych na słodyczach i fast foodach, ponieważ wynagradzanie sobie trudnych sytuacji dużą ilością niezdrowego jedzenia to krótka droga do kompulsywnego objadania się.

2. Sięgnij po olejek CBD

Olejki CBD to produkty, które szturmem weszły na polski rynek. Przypisuje im się wiele cennych właściwości, włączając w to redukcję napięcia, rozluźnienie mięśni, leczenie bezsenności, a także łagodzenie stanów lękowych i depresyjnych. Pozbawione substancji psychoaktywnych, nie mają wpływu na funkcje poznawcze i są w pełni bezpieczne dla Twojego organizmu.

Jeśli zdecydujesz się na zakup olejku CBD, koniecznie wybierz produkt od sprawdzonego dostawcy. Pamiętaj, że jego stężenie powinno być indywidualnie dostosowane do Twoich potrzeb, dlatego warto skonsultować się z osobą doświadczoną w tym temacie. Przy regularnym stosowaniu olejku pierwsze efekty powinieneś zaobserwować już po kilku dniach. 

 

Źródło: EnvatoElements / Autor: LightFieldStudios

3. Wywietrz pomieszczenie, w którym przebywasz

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że dobrze wywietrzone pomieszczenie ma duży wpływ na samopoczucie. Powiew świeżego powietrza znacznie ułatwia oddychanie i tym samym pozwala szybciej się odprężyć i zrelaksować. W szczelnie zamkniętym pokoju tworzy się sztuczny mikroklimat, który może powodować dolegliwości w postaci migreny czy nadmiernej senności.

Warto pamiętać o wietrzeniu pokoju zarówno zimą, jak i latem. W sezonie grzewczym powietrze w pomieszczeniu jest suche, co w konsekwencji prowadzi do podrażnienia oczu i dróg oddechowych. Szczególnie ważne jest otwieranie okna przed snem – rześkie powietrze zapewni Ci lepszą regenerację, dzięki czemu obudzisz się wypoczęty i gotowy do stawiania czoła kolejnym wyzwaniom.

4. Przyjmij wygodną pozycję

Jednym ze skutecznych sposobów na stres jest wykonywanie codziennych czynności w wygodnej pozycji. Co to oznacza w praktyce? Wygodna pozycja to taka, w której Twoje mięśnie nie są nadmiernie napięte, a stawy przeciążone. Niezwykle ważne jest prawidłowe ustawienie kręgosłupa, które uchroni Cię przed dolegliwościami bólowymi.

Gdy znajdujesz się w stresującej sytuacji, Twoje nadnercza produkują kortyzol i adrenalinę, które mogą wywoływać skurcze mięśni, nerwobóle, problemy z oddychaniem oraz sztywnienie karku, kończyn i pleców. Komfortowa pozycja ciała pozwoli Ci zniwelować przykre symptomy i łatwiej osiągnąć wewnętrzną równowagę.

5. Zastosuj ćwiczenia oddechowe

Jak pokonać stres w kilka minut? Zadbaj o odpowiedni oddech! Nie od dziś wiadomo, że to, w jaki sposób oddychamy, ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Niestety wiele osób ma tendencję do zbyt płytkiego oddychania lub czerpania powietrza szybko i gwałtownie, co w konsekwencji prowadzi do hiperwentylacji, zawrotów głowy i niepokoju.

Zastosowanie ćwiczeń oddechowych wyciszy Twój układ nerwowy i dotleni Twoje narządy wewnętrzne. Jak się zrelaksować za pomocą oddechu? Powoli zaczerpnij powietrze, przez chwilę je przetrzymaj i spokojnie wypuść. Cały proces powinien zająć Ci kilkanaście sekund. Wyobraź sobie, że wraz z każdym wdechem przyjmujesz dobrą energię, a z wydechem pozbywasz się tej złej.

 

Jak pokonać stres? Strefa Przemian pokaże Ci, jak się zrelaksować!

Niemal każdego dnia zmagamy się z sytuacjami, które wywołują napięcie o różnym nasileniu. Na szczęście istnieją pewne metody, które mogą pomóc Ci się rozluźnić i tym samym zniwelować nieprzyjemne objawy psychosomatyczne. Zastanawiasz się, jak pokonać stres w szybki i skuteczny sposób? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym materiale:

https://www.youtube.com/watch?v=uRL3q4Nqgrk 

Kluczem do dobrego zdrowia i samopoczucia jest regularna aktywność fizyczna i dieta dostosowana do indywidualnych potrzeb. Nasi specjaliści chętnie zaproponują Ci jadłospis i ćwiczenia, które wspomogą Twoją walkę o lepszą kondycję psychofizyczną. Pamiętaj, że możesz bezpłatnie przetestować nasze posiłki, zapisując się do newslettera na dole strony.

Jeśli masz pytania na temat diety i treningu lub chcesz porozmawiać o skutecznych sposobach na stres, skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wyślij wiadomość na adres e-mail: kontakt@strefaprzemian.pl. Zachęcamy Cię również do dołączenia do naszej grupy na Facebooku, bo jak się zrelaksować, to tylko w dobrym towarzystwie!

Zespół Strefa Przemian

 

Badania:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3086063/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2908954/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7761127/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4604171/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7480724/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6137615/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26290294/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15460899/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31866386/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10633536/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27995346/

 

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0