logologo

[ODCINEK SPECJALNY❗️]Modna Dieta odchudzająca dla kobiet rozregulowuje HORMONY I powoduje NIEDOBORY!

Jaka jest najgorsza dieta odchudzająca? Czego nie jeść przy zaburzeniach hormonalnych? Czy dieta wegańska jest zdrowa?

Cześć! Dobrze, że jesteś.☺️ Poniżej bardzo istotny film, zobacz:

 

 

Ważne informacje w związku z tym filmem:

Czy dieta wegańska jest zdrowa?

Gdy jest prawidłowo zbilansowana, może być zdrową i zrównoważoną opcją żywieniową, która dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Liczne badania wykazują, że dieta wegańska może przynieść korzyści zdrowotne, takie jak obniżenie ryzyka chorób serca, cukrzycy typu 2, nadciśnienia krwi i pewnych typów nowotworów.

Kluczowym elementem utrzymania zdrowia w diecie wegańskiej jest świadome i zróżnicowane planowanie posiłków, aby dostarczyć odpowiednią ilość białka, witamin, minerałów i innych składników odżywczych.

Jakie niedobory powoduje dieta wegańska?

Źle zbilansowana dieta wegańska może powodować szereg niedoborów takich jak:

BiałkoDieta wegańska może być uboga w pełnowartościowe białko, zwłaszcza jeśli nie uwzględnia różnorodnych źródeł białka roślinnego, takich jak strączki, orzechy, nasiona i pełnoziarniste produkty zbożowe.

Witamina B12Jest to jedna z najczęstszych niedoborów w diecie wegańskiej, ponieważ witamina B12 jest głównie obecna w produktach pochodzenia zwierzęcego. Niedobór B12 może prowadzić do anemii i innych problemów neurologicznych.

ŻelazoŻelazo zawarte w produktach roślinnych (niemhemowe) jest mniej przyswajalne niż żelazo zawarte w produktach pochodzenia zwierzęcego (hemowe). Dlatego weganie muszą być bardziej świadomi dostarczania wystarczającej ilości żelaza, szczególnie jeśli jedzą niewiele produktów bogatych w żelazo, takich jak szpinak, orzechy czy nasiona.

WapńDieta wegańska może być uboga w wapń, zwłaszcza jeśli nie zawiera odpowiednich ilości warzyw liściastych, tofu wzbogaconego w wapń, czy mleka roślinnego wzbogaconego wapniem.

Kwas omega-3Kwasów omega-3, zwłaszcza DHA i EPA, może brakować w diecie wegańskiej, ponieważ główne źródła tych kwasów to ryby. Jednak można je uzyskać z alg morskich i suplementów.

JodNieprawidłowa dieta wegańska może prowadzić do niedoborów cynku i jodu. Produkty morskie są ważnym źródłem jodu, a orzechy, nasiona i pełnoziarniste produkty zbożowe mogą dostarczać cynku.

Witamina DJeśli dieta wegańska nie obejmuje wystarczającej ilości pokarmów wzbogaconych w witaminę D lub nie jest wystawiona na słońce, może dojść do niedoboru tej witaminy.

Jaka jest najgorsza dieta powodująca zaburzenia i rozregulowanie hormonów u kobiet?

Dieta bardzo nisko kaloryczna. Zbyt duży deficyt kaloryczny, utrzymywany długofalowo będzie mógł powodować szereg problemów zdrowotnych u kobiet w tym: 

- brak energii,

- słabe samopoczucie,

- ciągłą chęć na słodkie,

- niskie libido,

- zmęczenie i poddenerwowanie.

Jeżeli potrzebujesz diety i pomocy przy zaburzeniach hormonalnych o zgłoś się do nas:

 

Od teraz możesz mieć swojego osobistego dietetyka i trenera już od 69 zł/miesięcznie - jeżeli potrzebujesz:

🔥konkretnej motywacji, 

🧡wsparcia świetnych dietetyków i trenerów, 

😍dostępu do najlepszych  przepisów, treningów i wyzwań,

😊dostępu do zamkniętej społeczności osób, które sobie pomagają,

 

🎁W cenie oczywiście dostęp do naszej nowej aplikacji, kliknij w link poniżej i skorzystaj też z prezentu za 249 zł na start👇

https://strefaprzemian.pl/sklep/product-twoj-trening-i-dieta-kompleksowa-opieka-1/?variant=1

 

Nazywam się Bartek Szemraj i jestem dietetykiem klinicznym i trenerem osobistym. Założyłem w 2018 roku portal Strefa Przemian w którym pomogliśmy już ponad 100 000 osób zdrowo schudnąć, dbać o zdrowie i sylwetkę bez liczenia kalorii i jedzenia co 3 godziny.

 

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0