logologo

😊🎁 Jak ćwiczyć, żeby schudnąć? 5 zasad skutecznego treningu!

Wylewasz siódme poty na siłowni, a Twoja waga ani drgnie? Strefa Przemian podpowiada, jak ćwiczyć, żeby schudnąć i szybko osiągnąć swój cel!

Jak ćwiczyć, żeby schudnąć? Strefa Przemian przedstawia 5 zasad skutecznego treningu! 

Jak ćwiczyć, żeby schudnąć? 5 zasad, dzięki którym szybko osiągniesz swój cel!

„Ćwiczę i nie chudnę” – to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi zgłaszają się do nas nasi podopieczni. Ty również masz takie doświadczenia na swoim koncie? Być może popełniasz błędy, które można łatwo skorygować! Jeśli wykonujesz kolejny trening siłowy a Twoja waga ani drgnie, musisz wprowadzić pewne zmiany do swoich nawyków. Jak ćwiczyć, żeby schudnąć? Wystarczy, że wdrożysz 5 prostych zasad od Strefy Przemian, a szybko zobaczysz spektakularne efekty i zapomnisz o ciągłych frustracjach!

Źródło: EnvatoElements/Autor: LightFieldStudios

Ćwiczę i nie chudnę – jakie są tego przyczyny?

1. Bazujesz głównie na maszynach 

Wiele osób uczęszczających na siłownię chce w jak największym stopniu skorzystać z jej wyposażenia, dlatego opiera swój trening siłowy głównie na maszynach. Niektórzy ćwiczą niemal na każdej z nich i to bez konkretnego planu lub celu. Jak ćwiczyć, żeby schudnąć? Zacznij sięgać po wolne ciężary! Dzięki nim wykonasz więcej ćwiczeń złożonych, które angażują kilka partii mięśniowych jednocześnie. Maszyna pod wieloma względami Cię wyręcza, dając bodziec tylko pojedynczym mięśniom. 

2. Skupiasz się jedynie na cardio

„Ćwiczę i nie chudnę, choć biegam godzinami na bieżni” – ile razy spotkałeś się z taką sytuacją? Z pewnością nie raz! Przyjęło się, że cardio to jedyny słuszny sposób na schudnięcie, dlatego trzeba je wykonywać niemal codziennie. Nic bardziej mylnego! Kluczem do szczupłej i jędrnej sylwetki jest przede wszystkim trening siłowy – jogging, jazda na rowerze, a nawet zwykłe spacery mogą być jego dopełnieniem. 

3. Dobierasz zbyt małe obciążenie 

Trening siłowy z użyciem zbyt małego obciążenia dotyczy głównie kobiet, które obawiają się rozrostu mięśni i osiągnięcia męskiej sylwetki. Warto mieć na uwadze fakt, że w przypadku pań nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Niewielkie obciążenie ma jak najbardziej sens w momencie, gdy uczysz się poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń. Gdy ją nabędziesz, powinieneś skupić się na sukcesywnym zwiększaniu ciężarów, ponieważ w treningu siłowym (i każdym innym!) bardzo ważny jest nieustanny progres. 

Źródło: EnvatoElements/Autor: GeorgeRudy

4. Zaniedbujesz regenerację 

Podstawowym błędem wielu osób aktywnych fizycznie jest brak stosownych przerw między treningami. Jeśli nie widzisz efektów swojej pracy, prawdopodobne zaniedbujesz regenerację, która jest równie ważna co ćwiczenia. To właśnie w trakcie odpoczynku w Twoim organizmie zachodzą procesy, dzięki którym Twoja tkanka mięśniowa się rozwija. Dopasuj częstotliwość treningów do swoich możliwości i staraj się nie wykonywać ich codziennie. 

5. Zapominasz o poprawnej technice

Jak ćwiczyć, żeby schudnąć? Pamiętaj o poprawnej technice! W treningu siłowym bardzo ważny jest nie tylko progres, ale również umiejętne wykonywanie ćwiczeń. Popełniając podstawowe błędy, nie osiągniesz wymarzonych efektów, a do tego zrobisz sobie krzywdę, co w konsekwencji może wyłączyć Cię z aktywności fizycznej na kilka tygodni lub miesięcy. Jeśli trudno opanować Ci technikę samodzielnie, nie bój się poprosić o pomoc trenera personalnego. 

Jak ćwiczyć, żeby schudnąć? Strefa Przemian udzieli Ci cennych wskazówek! 

„Ćwiczę i nie chudnę” – ile razy frustrowałeś się z tego powodu? Niestety większość osób zmaga się z podobnym problemem. Brak progresu w treningu siłowym – i każdym innym – może wynikać z podstawowych błędów, które warto jak najszybciej skorygować, żeby zrealizować swój cel. Jak ćwiczyć, żeby schudnąć? Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w poniższym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=9Bf4XNznWVA&ab_channel=AniaKolasinska 

Warto pamiętać, że aktywność fizyczna zawsze powinna iść w parze z odpowiednią dietą. Nie potrafisz samodzielnie rozpisać swojego planu treningowego, a posiłki, po które sięgasz, są niesmaczne, mało wartościowe lub niezbyt sycące? Najwyższy czas to zmienić! W Strefie Przemian możesz liczyć na kompleksową opiekę, dzięki której szybko osiągniesz wymarzone efekty i nie stracisz motywacji. 

Strefa Przemian uwielbia dzielić się wiedzą ze swoimi obserwatorami, dlatego na bieżąco publikuje bezpłatne materiały. Znajdziesz je m.in. na blogu, kanale YouTube, Instagramie oraz grupie na Facebooku. Zachęcamy Cię również do założenia konta w naszym serwisie oraz zapisania się do naszego newslettera – po podaniu swojego maila otrzymasz menu na 7 dni całkowicie za darmo!

Jeśli czujesz niedosyt, zajrzyj do naszego sklepu, w którym czeka na Ciebie mnóstwo ciekawych pozycji odnośnie zdrowia, zaburzeń odżywiania, postu przerywanego, diety ketogenicznej i wielu innych ważnych aspektów. Potrzebujesz jadłospisu lub planu treningowego szytego na Twoją miarę? Wyślij swoją wiadomość poprzez formularz kontaktowy lub na adres e-mail kontakt@strefaprzemian.pl. Zapraszamy!

Zespół Strefa Przemian

 

Badania: 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15064596/ 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12831709/ 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22777332/ 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17685726/ 

Następne artykuły

To też Cię może zainteresować, sprawdź!

Powiązane produkty

Tutaj znajdują się produkty, które mogą pasować do rzeczy, którą właśnie oglądasz. Stwórz swój zestaw!

Strefa Przemian

Pomogliśmy już tysiącom osób.
Dołącz do Strefy Przemian i zacznij swoją metamorfozę!!

Twoje ketony0